"Android için Siri"nin başına gelenler!

Android Market'te "Android için Siri" adıyla beliren uygulama Siri hayranlarını heveslendirdi ama...

  • Zeynel A. Öztürk
"Android için Siri" çakma çıktı!

iPhone 4S'in popüler konuşma algılama özelliği Siri için Android'de bugüne dek farklı alternatifler üretilmeye çalışıldı. Ancak iPhone 4S'in Siri'sini Android Market'te bugünlerde arayanlar "Siri for Android" (Android için Siri) adında bir uygulamayla karşılaştılar. Ancak bu uygulamanın ne yazık ki bir şakadan ibaret olduğu ortaya çıktı.

"Resmi uygulama" etiketini de taşıyan sahte uygulamayı 1.000 - 1.500 kişinin indirdiği söyleniyor. Ancak haberi yazdığımız sırada Google durumu farketmiş olacak ki, uygulama Android mağazasından kaldırılmıştı.

Android için bir Siri alternatifi arıyorsanız, "Siri" isminden ziyade Siri'nin Android'deki rakibi Iris'i deneyebilirsiniz. Vlingo Virtual Assistant da Siri'ye yaklaşan bir uygulama olarak göze çarpıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yazik bu android e yaw.. Ugrasip durun.Hep 2 sene geriden gelin.. Komik..

4s satısını etkiler die ,,, apple ıphone 4 de eklemedi zaten.Yani uygulamayı sürmedi piyasaya...geçtinki androidcilerin hayali gerçek olamaz :D

acıdım bu adroidcilere hem biz iphone kullanıcılarına laf ederler bizim programların çakmalarını kullanırlar. Nasıl heycanlanıp indirmişiler yazıkk çok beklersiniz

Androidte zaten türkçe (evet türkçe) konuşarak mesaj atabiliyorsunuz ve türkçe konuşarak arayacağınız kişiyi belirleyebiliyorsunuz. Siz hala bluetooth ile dosya göndermek için flash player bulmak için uğraşın ! biz androidçiler olarak ÇOOOK memnunuz!!

::::)))) adamlar tamamen pc yi kucultup el kadar yapmislar ne istersen var.hem sizin o siri diye bahsettiginizden ötesi var.Kullananlar bunu iyi bilir.Nokia nin kullandigi symbian yada iphone un kullandigi os sistem telefon icin yeterli degil artik.Daha önce bende iphone kullandim taaaaki androidle tanisana kadar.Telefon saniyordum iphoneyi :)) Simdi htc var adamlar yapmis.Burda iki marka arasinda karsilastirma yapmak birini övmek digerini karalamakla elimize birsey gecmez.yeni telefon alacaklar icin söyluyorum iphone degil 5 55. versiyonuda ciksa tavsiye etmiyorum.Flashplayer yok.Blothott yok telefon diye yapmislar.Iphone sadece özenti olmus bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play