Android ile mobil uygulama geliştirin!

Google'ın mobil işletim sistemi Android için uygulama geliştirmek isteyenler, bu kitabı kaçırmasın!

Android ile mobil uygulama geliştirin!

Google'ın açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi Android'i kullanan akıllı telefon ve tablet pazarına her geçen gün yeni bir ürün ekleniyor. Sürekli yeniliklerin sunulduğu ve yeni uygulamaların geliştirildiği bu platformda uygulama geliştirmek isteyenlere temel bir kaynak niteliğinde olan Merhaba Android'i, bu konuda uzman yazarlar Murat Önder ve Ahmet Oğuz Mermerkaya kaleme aldı.

Kitap Android hakkında bilgilendirici bir bölümle başlıyor. Geliştirme ortamının kurulumunu anlatan bölümde Android SDK, JDK, Eclipse ve Android platformunun kurulumu detaylı şekilde anlatılıyor. Kısaca Java ve Xml'e değinen bölüm bir hatırlatma niteliğinde. Bu hatırlatma bölümünden hemen sonra okurlar Merhaba Android uygulamasıyla uygulama geliştirmeye gerçek anlamda adım atmış oluyorlar. Daha sonraki bölümde görsel ve yazılımsal özellikleriyle ayrıntılı şekilde konular işleniyor. Son bölüm olan örnek projelerde ise Android için bazı örnek uygulamalar anlatılıyor.

Merhaba Android kitabıyla birlikte sunulan başka bir yenilik ise kitapla aynı isimde bir web sitesi; www.merhabaandroid.net adresinden ulaşılacak sitede okurlar kitapla ilgili sorularını, anlamadığı yerleri doğrudan yazarlara sorabilecekler.

Kitabın içeriği ve sipariş bilgisi

Yazar: Murat Önder & Ahmet Oğuz Mermerkaya. 202 Sayfa, 17 TL

Merhaba Android

* Android Nedir?
* Uygulama Mağazaları
* Geliştirme Ortamının kurulması
* Android SDK, JDK ve Eclipse
* Kısaca Java ve Xml
* Merhaba Android Uygulaması
* Uygulama Bileşenleri
* Basit Arayüz Elemanları
* Ekran Bileşenleri
* Menüler
* Dialoglar
* Servisler
* Uygulama Kaynakları
* Kaynak Tipleri
* İnternet ve İnternet Filtreleri
* Güvenlik ve İzinler
* AndroidManifest.xml
* Örnek Projeler

Sipariş ve bilgi için: satis@pusula.com

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Evet benim gibi developerlar için ön bilgi sağlayacağını düşünüyorum. Teşekkürler

Kapak tasarımı berbat renkler uyumsuz, çekiciliği yok ;)

İçerik kadar kapağıda önemli bence :)

Akşamlayın sabahlayın, kafa patlatın ve bir yazılım geliştirip Android Market'te satmaya kalkın. Birisi indirsin bu yazılımınızı ve bütün dünyaya yayarak herkesin beleş kullanmasını çok rahat bir şekilde sağlasın.

Android'e soru; bunun için aldığın önlem nedir Android.
Android'in cevabı; bunun için aldığım bir önlem yok. Ben özgürlükçü bir sistemim. Herkes her istediği haltı yiyebilir benimle. İsteyen torrent, mp3 istediği gibi takılabilir.

Android'in yerine iOS'a yazılım geliştirin. En azından emeklerinizin karşılığını alırsınız, hatta zengin bile olma ihtimaliniz var...

xml'i yeni öğrenmeye Başladım.
Galaxy S ve Tab'a uygulama geliştirmek istiyorum inşallah yararlı olur kitap.

arkadaşlar android markete uygulama geliştirip koymak için önce 25 $ dolara geliştirici hesabı satın almanız gerekiyor ayrıca türkiyede satış yapamıyorsunuz türkiye desteği yok android in satıcılar için hem de android uygulamalarının %65 i beleş bence de ios için uygulama geliştirin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play