Android'in çuvalladığı an...

Android'i pek çok yönüyle iPhone'la kıyaslayabilirsiniz ama bir detay var ki, iPhone ezip geçiyor...

  • Gökay Özbudak
"Android aslında açık değil."
Kızgın kuşlar Apple'ı tutuyor...

2010'un en çok oynanan mobil oyunlarından Angry Birds'ün arkasındaki isim Peter Vesterbacka Android Market'teki paralı uygulamaların geleceği hakkında Tech n' Marketing'e konuştu;

"Birçok değişik mağaza, birçok değişik model... Açık ama aslında açık değil, Google merkezli bir ekosistem. Paralı içerik Android'de iş yapmıyor. Kimse Android'de içerik satarak başarılı olmadı" diyen Vesterbacka, Steve Jobs'ın Android hakkındaki sözleri sorulduğunda şunları söylüyor; "Steve Jobs kesinlikle haklı, geliştiriciler Android'le çalışırken karşılarında birçok sorun oluyor. Ama önemli değil, fizilsel acı sunmadığı sürece geliştiriciler herhangi bir ekosistemde çalışmanın yollarını bulabilir."

Hangi uygulama mağazasının geliştiriciler için daha iyi olduğu sorulduğunda Vesterbacka cevabını şu şekilde belirtiyor; "Apple uzun bir süredir geliştiriciler açısından en iyi platform, birçok şeyi doğru yapıyorlar. Ne yaptıklarını biliyorlar ve kuralları onlar koyuyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Bence saçmalık.Türkiye şartlarında ücretsiz içerik indirme sayısı çok fazla ve insanlar ücretsiz içeriğe daha çok yöneliyorlar.Kuzenim bir Apple IPod kullanıcısı ve bütün paralı içerikleri jailbreak yöntemiyle yüklediği bir uygulama sayesinde ücretsiz alıyor.Bence Apple çokfazla ücretli içerik satarak,Flash desteği vermeyerek ve kendi ürünün daha üstte tutma politikası güderek (örneğin 3G görüntülü konuşma sadece IPhone 4'ler arası yapılabiliyor ve bazı ürünlerinde bluetooth sadece Apple ürünleri arasında oluyor.) kendisini yanlış yola sürüklüyor.

Tek bir adamın lafıyla iphone ezip geçti mi şimdi? Vay canına?!

APPLE EL ALTI GÖMMÜS PARAYI GARIBIME ÖTÜP DURUYOR OYNUNDAKI KUSLAR GIBI =)

Parali icer8ik olmadigi icin 3 sene gibi dönemde 200 bin uygulama bunun yaninda google 60 uygulmayida marketden sildi.
Korku denir bunun adina o flash oyunu ne oyunmus ya bilmiyorduk 20 senelik flash oyununu iyi pazarladilar

bana bedava iphone verseler içine android kurar öyle kullanırım

evet doğru...!!!
bu rezil jobtirrriği ve ürettiği her şeyden nefret etmeme rağmen, oluşturduğu platfor, para kazanmak için çok uygun...

Tabiki öyle bakın adamlar kendine program üreteni koruyor ne güzel bişey. yasallık üzerine programcıları korumak emeğinin karşılığını vermek üzere ne güzel uygulamalar.

apple orjinal olanı yapar herzaman. diğerleri taklit etmekle yetinir sadece

Al parayi apple'dan konus avukati gibi.
Senin gibiler yarilacak ikiye.
Android apple'i da parcalayip gomecek!

bence android iphoneden daha ileride,open source'nin geldiği konuma bakın,android daha iki küsur senelik bir işletim sistemi ve iphoneden de winmodan da daha kaliteli bir dizayna ve çalışma mantığına sahip.iphone gösteriş meraklılarının vazgeçilmezi açıkcası,android ve linux apple ve microsoftu çoktan ezdi geçti ,internetin de tek lideri google.

adam hakli beyler

steve jobstan nefret edenler steve jobsu tanımayanlardır. google a aç kal budala kal yazın ve videoyu izleyin. biraz ders alın. Ayrıca kac kisi apple urunu kullanıp ta bunları yazıyor acaba ? Türkiye'de fiyatlar yüksek diye apple ı suçlamayın. amerikada 1000 dolar olan macbook air türkiyede 2700 tl. burada suclu apple degil serefsiz bilkom ve yüksek vergilerdir

o dediginiz adam boru degil siz rahat olun. ayrıca apple a bu kadar laf edenlre hayatında kac kere apple urunu kullanmıs merak ediyorum . airport express, time machine kullandınız mı siz apple a laf atıyorsunuz ?

Apple zombilerini çoğaltın siz
1 gr aklı olan hiç bir apple ürününü kullanmaz
frower android

kapitalizm de çuvallamış demek vah vah

"bence android iphoneden daha ileride,open source'nin geldiği konuma bakın,android daha iki küsur senelik bir işletim sistemi ve iphoneden de winmodan da daha kaliteli bir dizayna ve çalışma mantığına sahip.iphone gösteriş meraklılarının vazgeçilmezi açıkcası,android ve linux apple ve microsoftu çoktan ezdi geçti ,internetin de tek lideri google"

Bir insan olarak bu kadar saçmalamayı nasıl beceriyorsun bilemiyorum! Adroid mobil işletim linux ise işletim sistemi iken nasıl oluyorda koskoca iki firma olan; Apple ve Microsoft'u ezip geçiyor merak ettim! Biraz daha açar mısın?

Ayrıca google internetin neden tek lideri oluyor?

Başlıkla çuvallama arasında hiç bir ilşki yok bence...stratejileri farklı!!! Android maksimum hız ve maksimum kaliteli ücretsiz uygulama üzerine kurulu düzene... İos ise ne katar tırtıklarsam o kardır mantığı ile yol almakta...millet tabiki para vermeye bayıldığı için bir nevi kendini tatmin olayı...Google nin en başarılı uygulamaları bile son tüketiciye ücretsiz ulaşabilmekte...''Apple da bu beleş su bile yok size''mantığı!..

steve jobstan nefret edenler steve jobsu tanımayanlardır. google a aç kal budala kal yazın ve videoyu izleyin. biraz ders alın. Ayrıca kac kisi apple urunu kullanıp ta bunları yazıyor acaba ? Türkiye'de fiyatlar yüksek diye apple ı suçlamayın. amerikada 1000 dolar olan macbook air türkiyede 2700 tl. burada suclu apple degil serefsiz bilkom ve yüksek vergilerdir

Tamamen katılıyorum

Ayrıca bu mesajı iPad den yazıyorum. Frash ile tüm Flash icerigini görebiliyorum :)

Apple Parası olan için ürün yapiyor. O yüzden almaya durumu olmayanlar ve bugüne kadar kullanmış olmayanlar yorum yapmamalidir. Sert konuştuğum için özür dilerim ama durum budur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost