Android'inizi satmadan önce bunu yapın!

Android'li cep veya tabletinizi satmadan önce, bu basit şeyi yapmayı sakın unutmayın!

Android'inizi satmadan önce bunu yapın!

Android'li telefonunuzu veya tabletinizi internette satışa çıkarmadan önce onu sıfırlamak, her zaman tüm verilerinizi silmeyebilir. Bazı telefonlar, dosyalarınız yerine sadece dosya sistemini temizlediğinden bazı hack'leme araçları, fotoğraflarınızı ve fazlasını geri getirebilir.

Peki verilerinizi geri getirilemeyecek biçimde silmek için ne yapmalısınız? Bunun için ek bir araç kullanmanıza gerek yok. Stok Android'de Ayarlar > Güvenlik altında bulunan şifreleme seçeneğini kullanarak tüm cihazınızı şifreleyin. Bu seçenek, farklı üreticilerin telefonlarında farklı menülerde bulunabiliyor.

Şifreleme işlemi bir veya birkaç saat sürebilir, buna hazırlıklı olun. Şifreleme için kullandığınız PIN kodunu unutmayın (bu kod, kilit ekranındaki paroladan farklıdır). Şifreleme işleminden sonra Yedekleme ve sıfırlama menüsü altından Fabrika ayarlarına döndür seçeneğini kullanarak telefonunuzu veya tabletinizi sıfırlayın. Artık verilerinizin yabancılar tarafından kurtarılamayacağından emin olabilirsiniz.

iPhone ve iPad'lerde donanımsal şifreleme kullanıldığından, böyle bir önlem almanıza gerek yok.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Niye aynı haberleri her 2 haftada tekrar paylaşıyorsunuz? Fırını fazla çalıştırmayın, elektriğin faturasını ödeyemezsiniz..

Güzel konu....Android'in en sevdiğim yönü, onu sattıktan sonraki iç huzur. Sanki bir hastalıktan kurtulmuşsun da için ferahlamış, bir neşe bir neşe, Allah diğerlerini de kurtarsın. Artık WindowsPhone kullanıyorum. Bilirim o duyguyu. :)

@25 Ağu 2014 19:29 Microsoft Trolü ne itibar yok....

@25 Ağu 2014 19:29 ha haa güzeldi :)

@25 Ağu 2014 19:29 hayırlı olsun kardeş, telefon almışsın.

Wp da alsan yinede mutlu olursun... Ama ios alırsan mutluluktan uçarsın!!!!!!

Hepsini kullandım ips candır Herşeyi kaliteli

Kim alır ki 2.el android telefonu yada tableti

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir