Android'inizi uzaktan kilitlemek artık mümkün

Android'li ceplere geçen ay gelen bu özellik, yeni bir yetenekle daha da güçlendi!

Android'inizi uzaktan kilitlemeniz artık mümkün

Android kullanıcıları, Google'ın Android Cihaz Yöneticisi'ne eklediği yeni işlev sayesinde cihazlarını uzaktan devre dışı bırakabilecekler.

Konum izleme ve uzaktan silme gibi olanaklar sunan yeni işlev geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Şimdi ise web üzerinden kullanabildiğiniz araç yoluyla Android 2.2 ve üzerini kullanan tüm telefonlarınızı uzaktan bir parolayla kilitlemeniz mümkün. Kullanacağınız kodun kilit ekranında kullandığınız PIN kodundan farklı olması mümkün. Yani kilit ekranı parolanız ele geçse bile cihazınızı farklı bir parolayla koruyabilirsiniz.

Cihazınızı uzaktan kilitleyebilmeniz için bir Wi-Fi veya mobil ağa bağlı olması gerekiyor. Hırsız telefonunuzu kapatmışsa veya uçak moduna almışsa, veri bağlantısı sağlandığı anda kilit devreye giriyor. Telefonunuzu geri alamayacağınızı düşünüyorsanız, yine web aracını kullanarak içindeki verileri silmeniz de mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

çalınıp okutulduğunda parayı sayan mazluma olacak olan...

fiyyuvv bu ne muhteşem bi özelik yhau emen tenrrıımmmm....

Android harika yenilikler yapıyor bu süper oldu işte. Yok len şaka şaka halen kasıyor işte melet önce ona çare bulun uzaktan kilitliyormuş cihaz zaten kullanırken kilitleniyor onu çözün önce.

ismi nedir programın bi de onu yazsaydınız yaa

@26 Eyl 2013 14:48 google play store

@26 Eyl 2013 14:48 Bu uygulama değil yeni androidle gelen bir özellik.

mesela samsung marka telefonum calındı ve bu işlemi yaptık. Odin var? çok işlevsel bi özellik değil. yazılımsal kilitler hiç birşey ifade etmez. ama konu sadece bilgi güvenliğiyse o zaman hak veririm de, şu an akıllı cep kullanıcılıarının yüzde kaçı telefonları çalındığında bilgi bilgi diye ağlanır? %5... %95 gitti canım telefonum diye mızlar. dolayısıyla fantazi...

bu wp deki site üzerinden kitlemeye benzemiyormu

günaydın. chip daha yeni keşfetti

slowpoke chip.

Apple bunu tam 3 sene önce yaptı.

Windows Phone telefondaki sim kartı kullanarakta kilitleyebiliyor ? Gg

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir