Android Instant Apps Nedir, Nasıl Kullanmalı?

Android Instant Apps tam olarak nedir, nasıl kullanılır? Bu yazımızda açıklıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
Android Instant Apps Nedir, Nasıl Kullanmalı?

Android'in yeni Instant Apps işlevi, uygulamaları Google Play'den yüklemeden denemenize izin veriyor. Bu heyecan verici işlev, uygulamanın sadece bir kısmını indirerek uygulamayı cihazınızda doğal olarak çalıştırıyor ve işiniz bittiğinde kaldırıyor.

Instant Apps'ten faydalanmak için en az Android 6.x Marshmallow yüklü bir telefona ihtiyacınız var (Android 5.x Lollipop desteği yakında gelecek). İşlev tüm cihazlarda çalışmıyor ancak Android O ile biraz daha zenginleşecek, bu yüzden cihazınız dışarıda kaldıysa biraz daha bekleyin.

Başlamak için telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve Google seçeneğini bulun. Bu bölümde Instant Apps öğesini görmüyorsanız, cihazınız henüz işlevi desteklemiyor demektir. Ayarı etkin hale getirin. Bunu yaptığınızda karşınıza kısa bir not gelecek, bu uyarıyı kabul edin. Artık Instant Apps'i deneyebilirsiniz.

Şu an sadece belirli uygulamalar Instant Apps hizmetini destekliyor. Vimeo, Jet, dotloop ve Realtor bunlardan bazıları. Bu uygulamalardan birini denemek için Google Now aracını veya Chrome'u kullanarak uygulamanın adını arayın. Sonuçlar ekrana geldiğinde "Jet app — Instant" gibi bir girdi göreceksiniz. Bu girdinin üzerine dokunarak uygulamayı yüklemeden deneyebilirsiniz.

Hizmeti destekleyen uygulamaların sayısı kısıtlı olsa da işlev geliştikçe, gelecekte çok daha fazla uygulamanın desteklendiğini göreceğiz. İşlev sayesinde bize "uygulamamızı indirin" diye ısrar eden sitelerin de azalmasını umabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok anlamsız 4.4.2 kullanana yok...

General Mobile GM 5 Plus cihazımda denedim bunda bile çıkmadı

Ayarlarda google diye bir secenek mi var ? Lg g5

Sanki çok önemli bişey 8 gb hafızalı telefona habire uyduruk şeyler yüklemeye çalışıyorlar dertleri telefonları hantallaştırmak. J5 telefonum sıfır ginbi ama kendi hafızası 90 da duruyor 16 gb hafıza kartı olmasına rağmen. :(

Ne gerek var? Silip attım bile.

Sen de yorum yaz