Android - iOS savaşında işler terse döndü!

Android ve iOS arasındaki büyük mücadelede işler bir kez daha tersine döndü!

  • Onur Seven
Android - iOS savaşında işler terse döndü!

Yayınlanan yeni bir rapor, Android'in Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa akıllı telefon pazarında Apple'ın diliminden pay kaptığını ortaya koyuyor.

Kantar Worldpanel ComTech, Ağustos ve Ekim ayları arasında ABD'de iPhone pazar payının 2014 yılının aynı dönemine kıyasla 8.3 puanlık bir düşüş göstererek yüzde 33.6'ya gerilediğini bildirdi. Bu arada Google'ın Android işletim sistemine sahip telefonlar ABD'de bir önceki yıla oranla 9.5 puanlık sıçrama yaparak yüzde 62.8 oranına ulaştı.

iPhone pazar payı Fransa'da yüzde 2.2, İtalya'da yüzde 1.7 ve Avrupa'nın ilk beş ülkesinde (Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere) toplamda yüzde 0.6 oranında bir düşüş yaşamış durumda.

Kantar, Android'in ABD'deki yükselişine ek olarak dünyanın birçok anahtar bölgesinde pazar payını arttırmayı başardığını bildiriyor. Avrupa'da Google'ın mobil işletim sistemi Ekim 2014 yılında başlayan düşüş sonrasında ilk beş ülkede büyümeyle döndü. Android'in akıllı telefon pazar payı İtalya'da yüzde 6, Fransa'da ise yüzde 2.9 oranında artış sağlamış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Artislarin Sebebi!2015 Yili İcerisinde,Cinli Markalarin Ucuz Guzel Cihazlari ve Samsung'un Kabul Gormesenizde S6 ve Sonraki Amirallerinin,Kaliteli Olmasindandir..

@11 Aralık 2015 15:17 Kabul etmiyoruz diyen mi varki şimdi, kendi kendine birilerinin kabul etmediğini belirtip kendi fikrini güçlendirmeye çalışıyorsun?

@11 Aralık 2015 17:18 Olabilir!Herkesin Kendine Gore Fikirleri Gucludur.Seninde Oyledir?

gerçekleri tarih yazar, tarihi de apple. Anroid ise pişmanlıktır. Çevremde tersini söyleyeni duymadım, dandroid kullanıcılarına Allah sabır versin.

@11 Aralık 2015 15:24 Takılıyor mu? Evet. Çok mu? Hayır. Çok sallıyorsunuz. ve iphone basit bir pdf yi bile doğrudan internetten indiremiyor.

@11 Aralık 2015 15:24 4.4.2 den önceydi bu dediğin ama artık yok öyle herkes boş konuşuyor kullanıcı kitlesine sor bakalım çok yakında Microsoft bile mobilde androide geçecek

@11 Aralık 2015 15:24 Dandroid mandroid isimlerin bir önemi yok. Ben işimi görüyor muyum görüyorum. Ha Samsung ha Apple Ha Microsoft olmuş ne fark eder? Ayrıca o kadar çokta param yok. Benim gibi adama Android yeterli senin paran var helali hoş olsun İphone kullanıyorsun. Yani eziklemeye çalışman cidden büyük hata. Herkesin iphone kullanmasını istiyorsan eğer millete dağıt bizde senin tabirinle "Dandroid" kullanmayalım kardeş!

@11 Aralık 2015 15:24 Güzel kardeşim yukarıda Allah var ona tap elmaya tapma.

@11 Aralık 2015 15:24 1.5 senedir G2 kullanıyorum şu zamana kadar telefonun kilitlendiğini 3 veya 4 kere yaşadım kasma hiç yok arayüz çok akıcı yani biraz saçmalamışsın.

@11 Aralık 2015 16:22 apple ürünü kullanmadığını bir yorum ile kanıtlayabilen canlılara android fanboylar denir. ben nasıl basit bir pdf yi doğrudan internetten indirebiliyorum acaba. hmm bir düşünelim. iphone kullandım ve bir tarafımdan uydurmuyorum.

@11 Aralık 2015 16:22 Doğrudan indiremiyor dediğin şeyi bir düşün. Direk olarak tarayıcıdan açıyor, daha sonra da istersen iBooks'a kitap olarak aktarabiliyorsun, istersen diğer görüntüleyicilerde kullanabiliyorsun. Android kullanıcı olman normal, ama kullanmadığın bi sistem hakkında yorum yapma hakkına sahip değilsin.

@11 Aralık 2015 15:24 tam tersi. Bugün yarı fiyatına 6s imi sattım note 5 64 gb silver titan aldım. Bin iphone bedel samsung :)

@12 Aralık 2015 00:26 ZİYAAAAAAAA :D

Hani Apple - IOS' a birşey demiyorum da, pazar payı %2.7 olan Windows' cuların her telefon muhabbeti açıldığı zaman en iyi, en çok satan telefon Windows' muş gibi yazmalarına anlam veremiyorum. Gidin Blackberry - Nokia , Symbian vs. aranızda başka bir lig kurun. Oraya yazılınca cevap verin arkadaşım. Android' le yarışmaya gelmeyin buraya. 3. lige naş naş.

"Müşterilerimiz bizim telefonlarımızı çok kurcalıyorlar onun için bizim telefonların şarjı daha çabuk bitiyor" (bkz. Tim Cook'un açıklaması) diyen adamın telefonuna da sahip çıkanlara ve utanmasalar boyunlarında şarj aletiyle gezecek elmacılara helal olsun diyorum. İyi ki varsınız.

Android üstün. O kadar. Artık biraz utanın ve susmayı bilin. Sevmiyorsanız saygı gösterin bari. Google yükseldikçe siz batıyorsunuz.

Android yolları aşar epılın babaannesi kaşar

Şu takılan telefonlar neler yahu? Samsung S3 ve S3 Mini'ye 5.1.1 yükledim. Canavar gibi, ne donma var ne takılma. Kendim Sony Xperia Z1 kullanıyorum. Takılma diye bir şey yaşamadım. Mulitasking'i sürekli boşaltmak... Bak eziklik budur.

iOS kullanıcısı ve Apple Fan'ı olarak söylemeliyim ki cidden buna şaşmadım. Apple, çıkarttığı son cihazlardaki (i6s i6sP, iPad Pro) o koyduğu fahiş fiyatlar yüzünden daha düşeceğini umuyorum açıkcası. Android ucuz oldukça kazanacak, ancak kaliteyi yine Apple yaşatacak.. Pahalı olması ayrı mesele.

Apple eğer kaybederse bunun tek nedeni fiyat politikası yüzündendir.

Ben lg g4 kullaniyorum android 6 geldi android 5 varken kasiyodu simdi ise azda olsa. Kasma yok. Android 6 yuklu mukemmel otesi calisiyor

Sektör içindeyim son zamanlarsa itunes modunda kalan iphone 4-4s ve 5-5s fakat yazilimsal çözülemeyen 9-13-21-4001 vb hata iletisi veren bir çok cihaz ne yazik ki iphone müşterilerini çıldırttı ve cihazları çöp olmuş durumda genelinin garantisi bitmiş ne yazık ki. Elimizde tamiri olmayan son 2 aydır en az 50 cihaz vardır. Bunlardan sadece çok azı yazilimsal olarak kurtarıldı. Kimse fanatiklik yapmasın donmanın kralını yaşıyoruz iphone larda gün icinde en az 2 kisi sadece bu yuzden ugruyor. E

Sen de yorum yaz