Android, iPhone'cuları kızdırdı!

Popüler uygulamanın Android'e de gelişi, iPhone kullanıcılarını fena halde kızdırdı! İşte nedeni...

Vasat fotoğrafları renk filtreleri yoluyla iyi görünen bir hale getirebilen Instagram'ın Android sürümü, çıktığı gün içinde 1 milyondan fazla kez indirilmişti. Ancak iPhone kullanıcıları, Instagram'ın fotoğraf paylaşım bölümünün kalabalıklaştığı gerekçesiyle bundan şikayetçi.

Gelmiş geçmiş en başarılı mobil uygulamalardan biri olan Instagram, Ekim 2010'da iOS cihazlarına sunulduğundan bu yana 30 milyondan fazla kullanıcı kazandı. Instagram'ın dev Android piyasasına açılması ise milyonlarca potansiyel kullanıcı anlamına geliyor.

Ancak iPhone kullanıcıları, Instagram fotoğraf akışlarının Android kullanıcılarının onlarca fotoğrafı yüzünden yavaşlaması nedeniyle şikayetçiler. Twitter'da yankı bulan yakınmalar arasında Instagram için "Android instagram gelene kadar harika bir topluluktu" diyenler ve tepkisini daha sert bir biçimde getirenler bulunuyor. Bir BlackBerry kullanıcısı ise Instagram'ın BlackBerry'de olmamasından yakındı.

Şikayetlere rağmen Instagram, Android için sunulmasıyla başarılarına başarı katacak gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Android kullanıyorum ancak flickr gibi bir servis varken instagram gibi aptal bir servisi kullanmak hiç aklımın ucundan bile geçmedi, eğer olay hazır fotoğraf filtreleri ise Autodesk gibi bir firmanın yazdığı Pixlr-o-matic var android için, instagram ın yüzüne bile bakmam, kullanıcıya hiç bir yaratıcılık kullanma şansı vermeyen herkesi aynı kalıba sokan servisleri veya programları sevmiyorum çünkü.

Bu nasil is 30 milyon apple kullanicisi kalabaliktan dolayi birbirini sikayet etmez.Bir milyon android kullanicisini sikayet ederler cekemeyen kulp taksin gelecek her zaman acik kaynakta.

Bir BlackBerry kullanıcısı ise Instagram'ın BlackBerry'de olmamasından yakındı.

Dunde bir kisi ipad'te wifi sorunu var demisti :D

Çok biliyorlar daha klavye kullanmasını bilmezler yorum yaparlar gün gelecek hepsi androidli olacaklar

Zaten bu iPhone sahibi olanların büyük kısmı sadece gösteriş için alıyor,toplum içinde çıkarır masaya koyar ellerinden düşürmezler,sanki Apple ortağı gibi cihazı savunma yönelimine giriyorlar.Şimdi onları rahatsız eden olay kendilerinde ayrıcalık,üstün gördükleri şeylerin başkalarında da olması.Şimdi bu telefon sahipleri nasıl hava atıcaklar,hangi yönlerini övücekler demi.Yazık valla insanların marka ve gösteriş takıntısı çok abartıya kaçmaya başladı.Gerçekden acıyorum onlar gibilere.Altını çizerek söylüyorum iPhone u gösteriş için alanlara lafım.

Bu iphone kullananlar kendilerini elit görmeleri bit artik capulcular topluluğu şikayet sunucularinizi artırın vs olmalıydı

hee o kadar para verin iphone alın kazıklanın android e çıkınca böyle yapın:D:D:D

Apple fanboyları sadece gösteriş için kullandıklarından instagramı kullananları görüp kıskançlıktan patlıyorlar...

gariban dandroidciler sevinsin ya :) yazıktır elemanlara :)

iPhone kullananlara sallayıp duruyorsunuz, fakat bir kere kullansanız ne kadar müthiş bir cihaz olduğunu anlarsınız. Ve evet, verdiğim parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.

iphone kullanıyorum diye kendini elit zanneden tipler var ya :))))) kazıklanmak elit olmuş haberimiz yok :))) yazık ya ne insanlar var

ha ha haa :) hakikaten çok kızdık yahu ne yapsak ne etsek nerelere gitsek amanda amannn ha ha haa :)

@14.59
Öyle bir şey yok. iPhone 4S ile aynı sınıftaki, dengi Android telefonlar Galaxy S2, HTC Sensation XE/XL gibi cihazlardır. Fiyatları da fazla geri kalmaz.

iphone kullanıyorum diye kendini elit zanneden tipler var ya :))))) kazıklanmak elit olmuş haberimiz yok :))) yazık ya ne insanlar var

iphone kullanıyorum diye kendini elit zanneden tipler var ya :))))) kazıklanmak elit olmuş haberimiz yok :))) yazık ya ne insanlar var

iphone kullanıyorum diye kendini elit zanneden tipler var ya :))))) kazıklanmak elit olmuş haberimiz yok :))) yazık ya ne insanlar var

--------------------------------------------------------------------

Helal olsun söylenecek en doğru söz ...

Cok Kizan Yaninda Buz Tasisin.

"iphone kullanıyorum diye kendini elit zanneden tipler var ya :))))) kazıklanmak elit olmuş haberimiz yok :))) yazık ya ne insanlar var"
aynı yorumu kaç sefer üst üste yazıp cahilliğini katlayacaksın?
paran yetmediği için android aldın bu yüzden iphone kullanlara laf mı atıyosun?
"Apple fanboyları sadece gösteriş için kullandıklarından instagramı kullananları görüp kıskançlıktan patlıyorlar..."
her ios ile ilgili haberin altında neden senin yorumunu görmek zorundayım? android kullananların kıskançlıktan çatladığı besbelli. öyle olmasaydı ios temaları kullanılmazdı. iphone çakması telefon kullanıyorsun lafını bil de konuş.

"iPhone kullananlara sallayıp duruyorsunuz, fakat bir kere kullansanız ne kadar müthiş bir cihaz olduğunu anlarsınız. Ve evet, verdiğim parayı son kuruşuna kadar hak ediyor."
çok olgun bir cevap. ama burda yorum yazan küçük yaştaki veletler için değil. onlar android kullandığı için iphone'a taş atmaya çalışırlar her zaman.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir