Android iPhone'u ezdi geçti!

iPhone 4 ile Android yüklü bir cep hız yarışına girerse ne olur? İşte iPhone'un bittiği an...

  • Ali Güngör
Android'in ezici farkı!
Büyük görsel için tıklayın

Google'ın Android işletim sisteminin en son sürümü olan 2.2 Froyo hazır. Aynı şekilde iPhone iOS 4 de mevcut ve bu iki işletim sisteminin karşılaştırılması da kaçınılmaz.

Ars Technica'nın yaptığı JavaScript performans testlerine göre Android, iOS'u acımasız bir şekilde ezip geçiyor.

SunSpider testlerinde iPhone 4 üzerinde Safari, Froyo'nun tarayıcısıyla kıyaslandığında arada 2 kat hız farkı olduğu görülüyor. V8 testlerinde bu fark 4 kata kadar çıkıyor. Üstelik iPhone 4 test donanımı olarak daha güçlü bir işlemciye sahip olmasına karşın yeniliyor.

Yeni güncelleme ile eski Android cep telefonu sahipleri de hız yarışında iPhone 4 sahiplerini geride bırakabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

apple ın sadece adı var işte bu da ispatı

Android farkı...

yav ayfon zaten bişey değil çok büyütmeyin şu şeyi gözünüzde

yaaa... iphone telefon mu...???
karşılaştırma yapılması bile uygun değil... bence telefon ile telefonu karşılaştırmak lazım... ıvır zıvır ile telefonu karşılaştırınca böyle oluyor işte... uyduruk gösteriş bdlası bir iphone zımbırtısı ile... hemde jobtirik efendi, sinyal kazığı atmışken, bozuk iphone' leri ile...

ama bi yönden de iyi olmuş bu karşılaştırma... iphone' nin ne kadar uyduruk olduğunu gördük... hem sinyal problemli bozuk olması, hemde başarısız ve yavaş olması, onun dandikliğini göstermeye yetiyor...

aman aman... uzakdur bizden iphone...

saygılar...

Androidi bu saatten sonra kimse tutamaz!..

iphone forever...

İşlemci önemli ama yazılımın işlemciyi verimli kullanması daha önemli.

Hmm ilginc. Demekki ayfon yenilmez degilmis.

Karar verin artık. iPhone mu Android'i yoksa Android mi iPhone'un ezdi? :)

Tıklayınca pek bir şey olmuyor sanki...

android bu hızla geliştirilmeye devam ederse hi-end telefonlarda enbüyük işletim sistemi olacak gibi duruyor ama ios 4 sahipleri zengin zobdirikler oldugu için ios4 daha cok para bırakıyor diye onun program arşivi daha cok adam ların geliştirmedigi uygulama cok azdır yani o biçim o yüzden android piyasanın kralı bile olsa belli bir kesime ulaşamaz diye düşünüyorum buda paralı elit kesim

Biraz degil bariz olarak yanlış testler,yapılan testlerde 0.5 ile 1 sn arasında farklar mevcut android yine önde tabi..öyle 4 katı filan degil..Abartılıyor..

Bu sadece tarayıcı farkı.
Ne yani intel i7 üzerine yüklenen firefox 3.6 nın motoruda ie9 Preview dan daha yavaş. Ne diyeceğiz o zaman i7 işlemcimi be... yazıklar olsun intele.
Hadi bunuda haber yapında millet okusun...

BADA ikisinide tokatlar :)

Bunlar telefon farkındasınız değil mi? Sanki ses kalitesi, pil ömrü, (dışarı ses veren hoparlör :P) daha önemli değil mi?

Akıllı telefon da ihtiyaca göre alınır. Ben her yerde internete girebilmek için alıyorsam o zaman da İOS Androidi 2 ye katladı. Neden iPhone ezilip geçiliyo, neden iPhone'un bittiği an anlamadım. Javascriptte yavaş olunca bitecekse iPhone..

Bu hız testlerine hayranım :P 2 saniye erken açılsa ne olacak sayfa, android gelişti ama hala sayfayı akıcı bir şekilde kaydıramıyorsun, iPhone 3G bile yağ gibi sörf yaptırıyor 600mhz'lik işlemciyle .

google yaptımı iyisini yapıyor..

aman aman teknolojiden anlamayandan uzak dur iphone , bizden uzak durma.

edip yine saçmalamış.

arkadaşım adamda para var, huzur var. alır sanane?

Özgür yazılımın gücü işte.

Bunlar telefon farkındasınız değil mi? Sanki ses kalitesi, pil ömrü, (dışarı ses veren hoparlör :P) daha önemli değil mi?

Akıllı telefon da ihtiyaca göre alınır. Ben her yerde internete girebilmek için alıyorsam o zaman da İOS Androidi 2 ye katladı. Neden iPhone ezilip geçiliyo, neden iPhone'un bittiği an anlamadım. Javascriptte yavaş olunca bitecekse iPhone..

internet dıyorsun flash yok ıphonede oturup ebup kitab oku veya nette bol bol gazete al sana ınternet ıphone gözünden... ipad da da aynı bırı kucuk bırı buyuk sorun muahahahahahaaahahhaahh

Sen de yorum yaz