Android'i iPhone'a tercih etmek için 5 neden

Google'ın yeni platformunun artmakta olan iPhone kullanımı üzerinde nasıl bir etkisi olacak?

Google desteği önemli

3. Google ürünlerini destekliyor
Android'in son tanıtımında, telefonun pusulasının Google Maps ile ne kadar rahatça entegre olduğunu gördük. Eminiz birçok Google yazılımını bu sistemde kolayca çalıştırmak mümkün olacak.

4. Yazılımcılar daha çok kontrole sahip olacak
iPhone kullanıcısını birçok konuda kısıtlıyor - örneğin başka bir web tarayıcısı kullanmak mümkün değil. Android'in yazılım arayüzü aklınıza gelebilecek her türlü fonskiyona sahip uygulamalar yazmanıza olanak veriyor.

5. Android sayesinde operatör değiştirmek kolaylaşabilir
iPhone da dahil olmak üzere Amerika'daki birçok cep telefonunda bir operatörle antlaşma yaptıktan sonra başka bir operatörün SIM kartını kullanmak mümkün değil. Bu kilidi açabilen çeşitli yazılımlar mevcut fakat uğraş gerektiriyorlar ve genellikle telefon operatörlüyle yapılan kontrata aykırı. Android'in kilitsiz işletim sistemi telefon operatörü değiştirme konusunda yeni olasılıklar üretebilecek potansiyele sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ekranı çok küçük yaa

bence çok saçma ve gereksiz.ülkemizde zaten iphonelar kaçak ve jailbrake edilmiş olarak kullanılıyo,istenilen operatör kullanılabiliyo.yazılımsal olarakta jailbrake edilmiş bir iphone un yazılımsal bir sınırı yok istediğiniz herşey için bir yazılım düşünülmüş.
kısacası iphone un tahtına bile aday olamaz

bugün nedense burada bir iphone ya da apple düşmanlığı seziyorum:)
gerçekten resimdeki cihazdan bahsediyorsanız allah aşkına yapmayın iphone u telefonla görüştürmek dışında hiçbir özelliği olmasa bile buna karşı tercih ederim!
Doğru apple ın politikası çok garip bir şekilde kullanıcılarını üzüyor ama görüyorumki cidden rakibi yok!
iphone sırf statik duyarlı multi touch ekranı ile bu üne kavuştu zaten 3. parti programları hiç bir kullanıcıya vaat etmedi ki şuan jailbreak dediğimiz çok basit 5dk alacak bir işlemle hem sim kilidi açabiliyor hemde 3. parti programları kurabiliyoruz...insanlar eğer bir telefonu parasıyla alabilmek için saatlerce sırada bekliyorlarsa bir sebebi vardır...

süper diyorum nokiaya gelirse acımıyorum

nokiaya gelmez arkadaşlar...henüz symbıan'ı aldılar zaten..onu yedirmezler ;)
nokia da benim için önemli değil zaten, sony mümkün kılar inş ama..

iphone ile bu androİT denen telefonu karşılaştırmanız hata valla bu androİT zaten öac os x işletim sistemini kopyası aşağıdaki docku bile macten çalıntı

apple ın bu "ürünüme el sürdürmem" politikası yüzünden APPLE dan nefret ediyorum. Apple iphone ilk çıktığında da böyle yanlış bir satış politikası izledi(gayet iyi oldu). Çoğu marka iphone benzeri telefonlar üretiyorlar. eminim bunlara Multi Touch da eklenip iphone un tahtına son verilecektir.
apple a para kazandıran, şuursuz müridleri (yarım elma manyakları)
lütfen normal apple kullanıcıları üzerine alınmasın. bu arada da yarası olan gocunurmuş :))

yahu iphone dediğiniz aletin tek avantajı dokunmatik ekranı olması.. eh, google bu kadar populer olan dokunmatik ekran desteğini programa koymaz mı? telefon üreticileri yaparsa google da destekler doğal olarak.. kaldı ki, iphoneda maliyeti artıran en büyük etken dokunmatik ekranı.. tmm nokia daha pahalı diyebilirsiniz ama android ile beraber son model cep telefonları büyük ölçüde ucuzlayacaktır..

iPhone'la herhangi bir şeyi kıyaslamak için önce ikisini de kullanmış olmak gerek. Ben birçok telefon pocket pc kullandım ve şuan iPhone sahibiyim. Hayatımda sahip olduğum açık ara en harika elektronik alet olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ve varolan herhangi birşeyle kıyaslanabileceğini bile düşünmüyorum.

Ne yazık ki iPhoneun kabiliyetlerini görmeden konuşmak boş bir düşmanlıktan öteye gidemiyor. 3rd party application desteği geldi, push mail gps excnahge server senkronizasyonu mobile me vs gibi eksikler de tamamlandı ve daha ilk aşamada yapılan programlar bile hayal gücü sınırlarını zorluyor. Apple ürünleri tabi ki taklit edilecektir her zaman olduğu gibi, dua edelim Google iyi taklit etsin çünkü diğer hiç bir markanın bunu bile beceremeyeceğini gördük. Dokunmatik ekran GPS acceleratometer light sensor vs vs gibi bir çok ufak detayın bir telefonda "şık ve akıllıca" nasıl kullanılabileceğinin dersini verdi apple... Umarım google bu derse iyi çalışmıştır !

android ancak symbian a rakip olabilir iphone da ki mac os ile boy ölçüşemez.

ben görünüşlerini kıyaslarsam bu telefon iğrenç. i phone madonna gibi :)

bir gün birinizin eline iphone geçerse sizinde elinizden düşürülmeyecek bir iphone kullanıcısı olacağına eminim ürünü kullanmayan arkadaşlara önemle bir denemelerini öneririm v2 kullanıcısıyım ürün cidden hakkını vermiş apple bu işten anlıyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir