Android L, bu Nexus'lara da sunulacak!

Nexus 4 ceplere ve ilk nesil Nexus 7 tabletlere Android L gelecek mi? Resmi açıklamaya göre...

Android L, bu Nexus'lara da sunulacak!

Android L'nin geleceği Nexus'ların listesi, Google'ın kaynak kodunu geliştiricilere yayınlamasıyla beraber belli oldu. Buna göre Nexus 7 (2013), ilk Nexus 7, Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 10, Android L güncellemesini alacaklar.

Google, I/O etkinliğinde Nexus 7 (2013) için kaynak kodunu duyurmuş, ancak diğer Nexus'lar hakkında konuşmadığı için, bu Nexus'ların güncelleme alıp almayacağı konusunda merak uyandırmıştı. Yeni yayınlanan kod ise, eski ve yeni Nexus 7'nin hem Wi-Fi, hem de Wi-Fi + mobil modellerini destekliyor, böylece herhangi bir Nexus 7 modeli dışarıda bırakılmamış oluyor.

Samsung Galaxy Nexus veya Nexus S'in destekleneceğine dair herhangi bir bilgi ise bulunmuyor. Google'ın bu telefonlara Android L güncellemesi sunmaması muhtemel.

Android L'nin tüketici cihazlarına gelmesi, bu sene Eylül veya Ekim ayında gerçekleşeceğinden, en az birkaç ay beklemeniz gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İnşaallah gelir. Güzelim Nexus 4'ü heba etmesinler. Güncellemeyi sırf ART sanal makinası standart olarak gelecek diye istiyorum.

Allahim yemin ederim ustumden yuk kalkti ya guzelim nexus 4 u heba etceklerdi valla :D

elimde nexus 5 ile gelmesini bekliyorum :D aslında önüzlemesini indirip yükleyecektim ama sonra dedim ki, ne gerek var? şunun şurasında ekime ne kalmış :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir