Android'li cebinizi güvenli modda başlatın!

Android'li cihazınız sorun mu çıkarıyor? O zaman bu yolu izleyin, onu güvenli modda açın!

  • Zeynel A. Öztürk
Android'li cebinizi güvenli modda başlatın!

Android'li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?.

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için izleyebileceğiniz iki yöntem var. Android 4.1 veya daha üzerine sahipseniz, güç seçenekleri ekrana gelene kadar basılı tutun. Güç seçenekleri göründüğünde güç düğmesine uzun dokunun. Şimdi telefonunuzun size onu güvenli modda açmayı teklif etmesi gerekiyor.

Bu yöntemin çalışmadığı ceplerde ve daha eski telefonlarda ise telefonunuzu baştan başlatın, telefonunuz açıldığı sırada ses açma ve kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. "Güvenli mod" sözcükleri ekranınızın alt tarafında belirecektir.

Telefonunuzda kilitlenme, donma, pilin çabuk tükenmesi gibi sorunlar varsa, bu sorunların son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olması muhtemel. Cebinizi güvenli modda başlattıktan sonra son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyin. Sorunu gideremiyorsanız, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Android cep telefonu filan değil bildiğin bilgisayar :)

güzelmiş bilmiyordum

Güvenli moda ihtiyaç duyabilmesini de övmek çok komik olmuş. Giderek windows'a benziyor.

bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler chip :) Max_Real Qnx

samsung 2.3 android işletim sistemi telefonu güvenli modda aç diyorum ama saatlerce bekleyin ifadesi geliyor ve hiçbirşey gelmiyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play