Android'li Nokia X, Google Play'e girdi!

Nokia'nın Android'li telefonu X'in, tanıtılmasıyla hack'lenmesi bir oldu! O artık gerçek bir Android

  • Zeynel A. Öztürk
Android'li Nokia X, Google Play'e girdi!

Microsoft'un kontrolündeki Nokia'nın ilk ve muhtemelen son Android'li telefonu Nokia X, Android'le çalışıyor ancak bunu pek belli etmiyor. Telefon, Gmail, YouTube, Hangouts, Google Now gibi uygulamalara erişmediği gibi, Google Play mağazasından da uygulama indiremiyor.

Ancak XDA Developers forumundan kullanıcılar, Nokia X'i hack'leyerek onun Google özelliklerini ortaya çıkardılar. Forum üyesi Kashamalaga'nın yöntemi, Nokia X'i özüne döndürmenin çok da zor olmadığını gösteriyor. Hack'in ardından Nokia X, Google Now gibi Google uygulamalarını çalıştırabiliyor, Google Play'den uygulama kurmaya izin veriyor.

Microsoft, Windows Phone stili arayüz, Skype ve OneDrive gibi ön plandaki uygulamalarla kullanıcıları kendi platformuna alıştırmayı ve bir sonraki alışverişlerini etkilemeyi planlıyor. Kullanıcıların gerçekte istediği şey ise tam bir Android'le çalışan Nokia telefonu. Bu küçük hack, aslında bu isteği gerçeğe bir adım daha yaklaştırıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

eski haber :) geriden geliyorsunuz

Sevindi mi şimdi androidçiler (çöpçüler)

nokia senden adam olmaz. amacın satış yapmak değil mi? milletin hoşuna giden o telefonlarının bir windowslu bir de BİLDİĞİMİZ androidli sürümünü çıkar. millet de hangi sistemi kullanmak istiyorsa onu alıp kullansın. sen de paranı almaya bak.. ne öyle arayüzü androdle ilgili olmayan, play storeden uygulama kurdurmayan androidli telefon çıkarmalar falan. gerçi sen de artık microsoftun malı olunca tabii bunu yapamayacağın için az da olsa haklısın ama kendini de microsoftun kucağına bırakmadan önce bu donanımlardaki akıllı telefonlarına androidi koysan olmaz mıydı sanki?

Microsoft MAZOTLA ÇALIŞAN BENZİNLİ ARABA YAPMAYA ÇALIŞIYOR. maksat benzine alışsınlar

Engellenemez Android :)))

Open source olduğu için rahatlıkla hacklenmesi rahat olur

androit çöp çöp çöp çöp çöp ve çöp

iymiş ama nokia nın üst düzey bi androidli telefon yapması lazım o zaman hemen alırım

Arastirin zamaninda chip'e bunun yapilacagini yazmistim. Simdi diceksinizki onu herkes tahmin ederdi diye. iste o yorumu yaptigim zaman herkes oyle demiyordu.

@03 Mar 2014 19:15 Ben de yorumu görüp size hak vermiştim.

Satış stratejisi dememe gerek yok sanırım ? Google para ödemek istemediği için eklemeyecek fakat yüklenebilmesi için açık bırakacakmişte.

Nokia bu telefonu çıkardığı gün diğer markaların satışları bir anda biter

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost