Android'li tablet sayısı 70 milyonu aştı!

Onlar için kısa bir süre önce "tutmaz" deniliyordu ama bakın bugün, hangi noktaya geldiler...

Android'li tablet sayısı 70 milyonu aştı!

Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanan tabletlerin satışları 70 milyonu aştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada geçen yılın sonu itibarı ile 40 milyon olan Android'li tablet aktivasyonu sayısı bugünlerde 70 milyona ulaştı. Android kullanan toplam cihaz sayısı ise bu yılın Mayıs ayı itibarı ile 900 milyon olarak açıklandı.

Önümüzdeki günlerde Nexus 7'yi piyasaya sürecek olan Google, Play Store'da yer alan toplam uygulama sayısının bir milyon adedin üzerine çıktığını belirtirken, şimdiye dek 50 milyar indirilme işleminin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

dedim dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi:D

@05 Ağu 2013 00:10 tamam güldük hadi git şimdi....

150 liralık tapletlerde bile android varken normal bişey

@05 Ağu 2013 00:36 iOs falan mı olmasını bekliyordun ?

@05 Ağu 2013 00:36 O zaman Android gibi bir işletim sistemi yapsınlar 150 TL Lik tablete o konsun. Saçma saçma konuşma..

%95'ine tablet demeye bin şahit ister orası ayrı.

ÇOK DOĞRU DEDİN ÜÇ KURUŞLUK TEBLETTE BİLE ANDROİD VAR BEN ANLAMIYORUM BU KADAR KARIŞIK VE BİR İŞLEM YAPMAK İÇİN BİR SÜRÜ DETAYA GİREN ANDROİD NASIL TUTULUYOR HAYRET DOĞRU YA BU MİLLET ZORU SEVİYOR

Ey microsoft sonun geliyor.Sen xp yi bırakma hatta tabletlerde açlışır hale getir.Yoksa güme gidiyorsun.

fiyat uygun gönül ister windowa 8 li veya ios lü tablet ama özellikle türk milleti olarak androidli tabletleri tercih ediyoruz.

O zaman apple şirketi de yapsın 150 tl lik.Bahane uydurmayın.Ben zengine hitap ediyorum değil milleti kandırıyorum diyor başka birşey değil.

önemli olan aktif kullanıcı sayısı, cihazların fiyatı değil. Google ın reklam gelirlerini o belirliyor çünkü.

pazar lideri apple olduğuna göre onlar ne kadar satmış acaba.

Ben bu satışları android olarak değil cihaz olarak değerlendiriyorum. Arkadaşın da dediği gibi 100 TL'lik cihazlarda bile android varken adam gidip onu alacak. Biz millet olarak zengin bir değiliz. O nedenle ucuz cihazın android olan sıkıntısına bile dayanmak zorunda kalarak aslında ne kadar da güçlü bir millet olduğumuzu ortaya koyuyoruz.

Biz Android'e tutmazsın demedik ki, adam gibi işletim sistemi olamazsın dedik. Windows 98 de zamanında en çok satan işletim sistemiydi ama en iyisi en hızlısı en stabili miydi?

ucuzlukla alakasi yok i ios harika ama i phonun ekrani kucuk ...windows da uygulamak yok ama android 2 sine kapatiyor..i phonun ekranı buyurse gozum kapalı alirım ama simdilik anroid deyiz

Sen de yorum yaz