Android Lollipop 5.0.1 güncellemesi geldi!

Pek çoğumuz henüz 5.0'a bile kavuşamadık ama Google, Android 5.0.1'i hazırladı bile...

Android Lollipop 5.0.1 güncellemesi ortaya çıktı!

Android 5.0 Lollipop henüz o kadar yeni ki, yüz Android'li cihazın birinde bile kullanılmıyor. Ancak işletim sistemini aktif olarak geliştiren Google, ondaki küçük sorunları gideren Android 5.0.1 güncellemesini AOSP (Android Açık Kaynak Kod Projesi) ve Nexus imaj sayfasına sunmaya başladı bile.

Nexus 7 (2013) Wi-Fi, Nexus 9 ve Nexus 10 sahipleri, güncellemeyi şu an indirebiliyorlar. Diğer cihazların sahipleri kaynak kodlarına buradan ulaşabilirler, ancak izlenebilecek en iyi yol, güncellemenin üreticiniz tarafından yayınlanmasını beklemek.

Android 5.0.1'in işletim sisteminde çok fazla değişiklik yapması beklenmiyor. Ancak gelen bilgiler, yeni sürümün az sayıda kullanıcıyı etkileyen sıfırlama sorununu ortadan kaldırdığını söylüyor. Bir süre önce ortaya çıkan Android Wear güncellemesinin 5.0.1 ile geleceği iddiasının gerçeğe dönüşüp dönüşmediği ise şimdilik belli değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

samsungcular 2016 da alırlar 5.0.1 güncellemesini haha

Samsungcuyum güncelleme geldi. Bilginize

anladığım kadaıyla bu Google her topladığı sürümü beta olsun alpha olsun direk numara verip yeni sürüm diye dağıtıyor crome dada aynı naneyi yiyor adam bi test eder stabil hale getirir ondan sonra yayınlar bune zırt nbır t yeni versiyon çıkıyor androidin tek kötü yanı bu. ms da her topladığını yeni versiyon diye sınsaydı şuan win 9888 olurdu win adı yani buld adı. stabil android isteriz.

@03 Ara 2014 19:41 yeni sürüm değil devam sürümü 4 ten 5 e geçerken değişiklik oldumu oldu 5ten 5.1 e geçerken en fazla değişiklik güvenlikte olur onu sen ve senin gibiler anlamaz laf soktuğunu sanar ama rezil olur

İyi hoş da zaten adamlar daha 5.0'a geçemeden 5.1 e geçmeleri için ekstra bir kaç ay daha bekleyecekler. Google 2 ayda bir güncelleme çıkarıyor olsaydı, 5.5'e ulaşmaları için 4.4.4'den itibaren yıllarca beklemek zorunda kalacaklardı. Tek tek yapsınlar, gerekirse yılda bir çıkarsınlar ama sağlam çıkarsınlar.

tek kelime: KEPAZELİK.....

helal olsun Google iyi çalışıyor google un sayesinde microsoftta çalışmaya başladı kakala gitsin yok artık apple da arada kaynadı yapacak bişey yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir