Android N, 3D Touch benzeri işlevle gelebilir

Android N'de yapılan bir keşif, bu özelliğin final sürümde yer alabileceğini söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Android N, 3D Touch benzeri işlevle gelebilir

Android N'nin son adının ne olacağını henüz bilmesek de, geliştirici önizleme sürümleri sayesinde sunacağı yeni işlevlerin çoğunu biliyoruz. Yenlikler arasında çoklu pencere desteği, Doze modu var. Yeni bir dedikoduya göreyse Android N, basınca duyarlı ekranları destekleyecek ve iPhone 6S'teki 3D Touch'a benzeri bir işlev sunacak.

3D Touch'a benzer bir işlevin Android N'de ortaya çıkacağı iddiasının kaynağı, "dinamik kısayollardan" bahseden kısayol API'sı. Metni keşfeden Phandroid, Nova Launcher geliştiricisi Kevin Barry'nin API'yı test etmesini istemiş. Barry, API'nın çalışmadığını görse de kısayolların hareket tabanlı olduğunu doğruluyor. Buradan Android N'nin final sürümünde 3D Touch benzeri bir işlevin sunulabileceği sonucu çıkıyor.

Bu işlev Android N'de yazılımsal olarak desteklense bile birçok telefon onu kullanamayacak. Huawei Mate S gibi Force Touch benzeri teknolojilere yer veren Android'li telefonların sayısı, şu an oldukça kısıtlı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gelsin işlevler ama benden uzak dursun hayatimda android taplet aldihima pisman etti beni.hic bir seyi dogru duzgun calsmiyor.icinde 1 oyunvar onun hatirina kullaniyorum.

gerek yok-_- sinirden cihaza şiddet uygulayanlar zarar verir sensörlere

Sen de yorum yaz

Turhost