Android N'den yeni görüntüler sızdı!

Android N'in yeni Ayarlar menüsündeki yenilikler, sızan ekran görüntülerinde ortaya çıktı!

  • Cenk Atlı
Android N'den yeni görüntüler sızdı!

Google'ın mobil işletim sistemi platformu Android'in yeni sürümü Android N'in Mayıs'ta gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde duyurulacağı tahmin ediliyor. Fakat merakla beklenen bu yeni sürüme dair bazı görüntüler internete sızmaya başladı bile. Android Police'te yayınlanan görsellerde, Android N'deki yeni Ayarlar uygulamasındaki farklılıklar ve yenilikler açıkça görülebiliyor.

Söz konusu Android N sızıntıları elbette nihai tasarımlar olarak kalmayabilir. Google geçtiğimiz yıl Android 6.0 Marshmallow'da yaptığı gibi bu yıl da yeni Android sürümünü I/O'da tanıtırsa Android N'i kullanmaya başlamak için bir süre daha bekleyeceğiz. Zira bu duyurunun ardından üç aylığına kullanımda olacak bir geliştirici ön izlemesinin ardından Android N bütün kullanıcılara sunulacak. Bu da görseldeki tasarımda bazı değişikliklere gidilmeye karar verilmesi için yeterince uzun bir süre.

Sol başta görülen ekran görüntüsü, Ayarlar uygulamasının mevcut Android 6.0 Marshmallow'da nasıl göründüğüne dair bir referans. Onun yanındaki diğer iki ekran görüntüsü ise uygulamanın Android N'de nasıl görüneceğine dair bir fikir veriyor.

Resimlerden de fark edilebileceği gibi en yukarıdaki 'Do Not Disturb' ifadesi bir açılır menü şeklinde görülüyor. Bir diğer önemli yenilik ise kullanıcıların çeşitli ayarların durumunu artık onu açmadan da görebilmeleri. Örneğin artık Veri Kullanımı'na girmeden sadece Ayarlar ana menüsü üzerinden 20.46 MB'lık bir veri kullandığınızı görebileceksiniz.

Kullanıcılar Ayarlar menüsünde bir düzey daha derine indikçe araya giren yeni bir menüyle karşılaşacaklar.

Bu sızıntıların nihayet bir doğruluk kazanıp kazanmayacağını görmek için elbette Google'ın resmi duyurusunu beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Şu google ancak yeni sürüm çıkarıyo.hiç bi firma (özellikle de samsung! ) güncelleme yayınlamadıktan sonra ne önemi var?Google bunu görmüyor mu? Başta bi şu samsung'u uyarsın!

@05 Mart 2016 19:00 doğru söyledin 1 sene sonra güncelleme alacaz biz alanakadar 1 üstü çıkıyor o bile eski yor yani

@05 Mart 2016 19:00 Zaten google bu sürümden itibaren güncelleme zorunluluğu getiriyor yani firma işlem görmeden direk yayınlayacak eğer yayınlamazsa lisansları iptal edeceğini tüm telefonların çeşitli sorunlar çıkaracağını bununda samsung gibi büyük firmaların epey başını ağrıtacağını söylüyor.

Yani halen daha dandroid...

@05 Mart 2016 20:01 asıl dandik a... Apple dandios... dandiPhone...

@05 Mart 2016 20:01 Böyle "dandroid" gibi çocukça isimler takarak zeka seviyenizi belli ediyorsunuz. Bir yorum bu kadar boş, bu kadar gereksiz olabilirdi. Yani sevmiyorsanız kullanmazsınız. Seviyenizi düşürmenize gerek yoktu...

@06 Mart 2016 00:10 Gönülden tebrik ediyorum.

@grezimonk Söyleyecek başka bir sözün yoksa araya girip mubetti bozma...istersen seni oyun bölümüne alalım, yaşıtlarınla takıl biraz.

Daha biz marşmalovu almadık

Windows Phone da zaten veri kullanımına girmeden hücresel ve wifi den kullandığın veri gözüküyor.

Windows ayarlar ın çakması

Amirallere layık google ayrıca. Şuan ki amiraller bu çıkana kadar emekli olur. E

sanıyorsunuzki her yeni sürüm direk telefona uyumlu asıl Google telefon firmalarını zorda bırakmakta düşündğünüz kadar basit olsaydı herkez cyonogen kullanıyor olurdu telefona port lamak o kadar basit değil cyonogen bile birsürü alfa beta sürümü çıkarıp stabil hale getirmeye çalışmaktaki bunu büyük telefon üreticileri yapamaz direk stabil çıkarmak zorunda

Güncelleme isteyen Sony kullansın olmadı kendini geliştirsin araştırsın biraz firma güncellemiyorsa kendiniz güncelleyin bakınız cyanogenmod araştırın hazırcı olmayın hem güncelemelerin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum güncellemeden sonra binlerce sorun çıkabilir firmalar güncellemeleri yeni modelleri satmak için yapıyor bence telefonun en iyi yazılımı piyasaya çıkarken üstündeki yazılımdır

Android lerin çoğu eski sürüm. Google çıkarsa nolur yüzlerce modele gelmiyor yeni sürümler. Windows ve iOS çözmüş olayı neredeyse her cihaz son sürüme yükseltilebiliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost