Android N'nin açıklanmayan yenilikleri!

Yeni tanıtılan Android N'nin Google tarafından bahsedilmeyen yeniliklerini açıklıyoruz!

Android N'nin açıklanmayan yenilikleri!

Android N'nin geliştirici önizleme sürümü, geçtiğimiz günlerde çoklu pencere işlevi, yeni uyarı yetenekleri gibi yeniliklerle tanıtıldı. Yeni sürümü biraz incelediğinizde ise Google'ın bahsetmediği birçok yenilikle karşılaşıyorsunuz. İşte bunlardan bazıları.

Son uygulamalara çift dokunmak

Android N'de çoklu görev tuşuna çift basarak son açtığınız uygulamaya geri dönebiliyorsunuz. Bu çok pratik işlev, kısa zamanda sıkça kullandığınız bir işlev haline geliyor. Eskiden son kullandığımız uygulamaya geri dönmek için son uygulamalar listesine göz atmamız gerekirken şimdi, yalnızca çift dokunarak önceki uygulamaya dönebiliyoruz.

Dosya yöneticisi artık daha güçlü

Android Marshmallow'un dosya yöneticisi, klasörlere göz atıp dosyaları kopyalamanıza ve taşımanıza izin veren basit bir uygulamaydı. Android N'de Explorer adını alan dosya yöneticisi ise ortalama güçte bir dosya yöneticisinden bekleyeceğiniz her şeyi yapıyor. Explorer'ın birkaç kopyasını açarak klasörler arasında geçiş yapmanız bile mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Rahatsız etme modunda anlatılan ve daha fazlası Sony 6.0 güncellenmesinde var. Hatta çeşitli zaman dilimleri için değişik otomatik profiller de oluşturmak mümkün

Android'den beklentim, sisteme ilişkin dosyaları bir klasörde toplaması. Dosya yöneticisine girince her şey çok karışık. Windows gibi, olmalı dosya düzeni. "Uygulamalar" ve "Android" adında iki klasör açıp, tüm verileri düzenli biçimde buraya atmak zor olmasa gerek.

Optimizasyonu atlamak yeni değil ki samsung yıllardır yapıyor

Sen de yorum yaz

 

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Android N'nin açıklanmayan yenilikleri!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir