Android N'nin uyarı çubuğuna ilk bakış!

Android'in bir sonraki sürümü Android N'deki yeniliklerden birini ilk kez görme şansı bulduk!

Android N'nin uyarı çubuğuna ilk bakış!

Android N muhtemelen Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde tanıtılacak. Yeni sürümün en önemli özelliklerinden birinin ekranı ikiye bölebilme olacağını biliyorduk. Şimdi ise yeni işletim sisteminin nasıl görüneceğini ilk kez görme şansı bulduk.

Android Police'in gördüğü, ancak ekran görüntüsü yerine kendi çizimlerini paylaştığı Android 7, artık uyarıları sayfayı tamamen kaplayacak biçimde göstermiyor. Bunun yanında uyarılardaki uygulama simgeleri biraz daha küçük ve sol üstte yer alıyor. Son olarak uyarıların yanında renkli simgeler yer alıyor. Bu simgeler, uyarının önemini belirtmekte kullanılıyor olabilir.

Android Police'in çizimi

Hızlı Ayarlar'da da bazı küçük değişiklikler var. Uyarı bölmesinin üst tarafında düğmelerden oluşan yeni bir çubuk göze çarpıyor. Tüm ayarları görmek için eskisi gibi çubuğu aşağı çekmeniz mümkün, ancak bu yeni çubuk sayesinde bazı ayarları daha hızlı değiştirebiliyorsunuz.

Bu yeniliklerin Android 7'nin ilk yapılarından birine ait olduğunu unutmamakta yarar var. Bu sene yayınlanacağı iddia edilen son sürüme kadar gördüklerimiz değişebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

aynısının laciverti derler ya, işte öyle birşey...

İlk önce 6.0 gelsin de ondan sonra 7nin derdine düşeriz :-)

Görsellik olarakta birşeyler yapılması lazım tarz olarak çok geride.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir