Android oyunlarını PC'de oynamanın yeni yolu!

Android oyunlarını PC'nizde çalıştırmanın artık yeni bir yolu var: Console OS işletim sistemi!

  • Zeynel A. Öztürk
Android oyunlarını PC'de oynamanın yeni yolu!

Geliştiriciler son yıllarda Android oyunlarını bilgisayarımızda oynayabilmemiz için farklı yollar ortaya çıkardılar. Aslında binlerce uygulamaya sahip bir platformu PC'den kullanabilmek, hiç de fena bir fikir değil. Console OS adındaki yeni bir girişim ise benzer bir amaca sahip; üstelik indirmeye sunulmuş durumda.

Console OS, Android'in tabletteki sürümüne benziyor ancak PC'nizin trackpad'ini, faresini ve klavyesini destekliyor. İşletim sistemini yüklemek, bir Linux dağıtımı yüklemeye oldukça benziyor. Yani Console OS imaj dosyasını indirip bir USB diske veya USB çubuğa yazmanız, ardından PC'nizi bu sürücüden açmanız yeterli oluyor. Bundan sonra sayısız oyunu ve uygulamayı bilgisayarınızda çalıştırabiliyorsunuz.

Henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, şu an sadece bazı bilgisayarlar destekleniyor; ancak proje, Android'i masaüstüne taşıma konusunda bizce umut verici. Kayıt olup Console OS'u indirmek için http://consoleos.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Android-x86 var Linux dağıtımı böyle antik kuntik şeylere gerek yok.

@26 Şub 2015 13:48 Gereksiz değil mouse'u falan destekliyor sırf bunun için indirilebilir ama linux güzel gerçekten...

girip bir bakıcaktım ama link açılmıyor.

indirme linki ölü.

linki kopyalayıp yeni sekmede adres satırına yapıştırın. linke tıklayınca chip'ten yönlendirmeye çalıştığı için açılmıyor, sorun var sanırım.

İnternete android lolipop pc yazarsanız lolipop u bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayar oyunlarını android de oynamanın yeni yolu olsa daha çekici olurdu :) android oyununu neden bilgisayarda oynayayım ki kalitesiz bir şekilde :))

Dokunmatik olmayan cihazlar desteklenmiyor bugü n indirmek için uğraştım ama olmadı cihaz marka modele göre download izni var gerisi oş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play