Android platformu Ouya, son nefeslerinde

Birkaç yıl önce ortaya büyük bir iddia ile çıkan bu "kutu", şimdi can çekişiyor!

Android platformu Ouya, son nefeslerinde

Android oyun konsolu olarak lanse edilen ve Kickstarter kampanyası sonucu 2012 yılında piyasaya sunulan Ouya, son nefeslerinde. Şirket, borç batağına saplanmış durumda ve şu sıralar acilen kendine bir alıcı arıyor.

Kickstarter kampanyası sonucu 8.6 milyon dolarlık kazanımla 2012 yılının son günlerinde piyasaya sunulan Ouya, hatırlayacak olursanız daha önce test merkezimizdeki yerini de almıştı. Elimize ulaştığında 231 adet oyun sahibi olan platform, aradan onca zaman geçmesine rağmen henüz 1000 oyunu biraz aşmış durumda.

Bunca zamandır geliştiriciler tarafından olduğu kadar sunduklarından ötürü oyunseverler tarafından da beklenen ilgiyi göremeyen platform, sonunda borçlarını ödeyemeyecek duruma gelmiş gibi görünüyor. Bu nedenle Ouya CEO'su Julie Uhrman tarafından şirkete bir alıcı aranıyor. Eğer beklenen alıcı ortaya çıkmazsa, Ouya için yolun sonu gelmiş olabilir...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ouya'nın öngöremediği şey android platformunu çalıştıran cihazların hızlı yükselişi. Piyasadaki amiral gemisi olmayan cihazlar bile bu konsol gücüne ve daha fazlasına çok hızlı ulaştılar. Donamın yükselişini iyi öngören nvidia(kendisinin de işlemci üretmesinin etkisi var) gibi firmalar çıkardığı oyun tabletleri ile piyasayı daha iyi analiz ettiler. Ayrıca google play den bağımsız, kısıtlayıcı uygulama platformu insanları korkutmuş olabilir.

@01 Mayıs 2015 17:48 firmanın bütün olayını özetledin :d

adını ilk defa duydum :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir