Android Silver'ın hikayesi başlamadan bitti!

Google'ın Android Silver projesi, daha tamamlanamadan pek çok sorunla karşılaştı gibi gözüküyor...

Android Silver macerası başlamadan sona erdi!

Sıklıkla söylentisi duyulan Android Silver programının, Google'ın istediği gibi, en iyi akıllı telefonları Android çalıştırırken gösteriyor olması gerekiyordu. Ayrıca perakende mağazalarında büyük bir yer kaplayarak, büyük ve pahalı reklam kampanyaları yürütüyor olması da gerekiyordu. Ancak bunların tamamı halen söylenti olarak karşımıza çıkıyor. Google, Android Silver hakkında henüz hiçbir şey açıklamış değil. Fakat böyle bir program varsa bile, firmanın bu konuda şüpheleri var gibi duruyor. The Information'ın iddiasına göre Android Silver, bazı çalışanların bu programın Google'ı ileri taşıması konusunda "ciddi şüpheler" duymalarından kaynaklı şu anda "beklemeye alınmış" durumda.

Nikesh Arora'nın firmayı terk etmesi de bu programa büyük bir darbe vurmuş gibi gözüküyor. Arora, Temmuz ayında Google'ı terk etmeden önce uzun bir süre satış patronu olarak görev yapmıştı. Daha da önemlisi, The Information'ın söylediğine göre Arora, Google'ın mobil endüstrideki iş bağlantılarını yönetmekteydi. Yani Arora'nın Google'dan ayrılması da Android Silver projesi adına pek yararlı olmuş değil ve üreticiler ile perakende mağazaları da Google'ın fikrine karşı "karışık tepkiler" vermiş durumdalar.

Başka bir deyiş ile yakın zamanda bir Android Silver tanıtımı ile karşılaşmayacağız gibi gözüküyor. Üst düzey akıllı telefonlar, normal Android sistemi ile çalışmaya devam edecekler. Her ne kadar projenin genel olarak doğru olamayacak kadar iyi olduğunu söylemek mümkün olsa da, Google'ın şu anda başka önceliklerinin bulunduğunu belirtmekte fayda var...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Gerçek olamayacak kadar iyiyse aslı yoktur arkadaş. Google'ın bir şeyi ortaya çıkarması için, onu daha önce birinin yapmış olması yada yapmaktan vazgeçmiş olması gerekir. Daha önce görülmemiş bir şeyi google yapamaz. Microsoft'un çöplüğünden topladığı fikirler ve şirket satın almalarla yürütür işleri.

Yorumcu 23:23' e ithafen; bravo! siz oturduğunuz yerden yıllarını bulunduğu pozisyonlara vermiş, birçok şirkette çok farklı deneyimler kazanmış, birçok eğitim ve sertifika almış, zeki, piyasaya hakim ve yanında binlerce çalışanları olan kişilerden daha iyi biliyorsunuz. evet koskoca milyarlık şirketler sizin mantığınızla yürüyor. "bilmediği herşeyi bilmek" bu zihniyettir bizi bitiren...

Arkadaş güzel bir tespit yapmış. Sizin saydığınız o yetenekli ve tecrübeli şirket çalışanları, o küçük dağları yaratan vazgeçilmez adamlardan batan şirketlerde de var. Meselenin özüne bazen kestirme gitmek gerekiyor. Bunu da en iyi dışarda duran adam yapar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir