Android'siz Galaxy Nexus!

Farklı cihazlara Android yüklendiğini görmüştük ama Android'li Galaxy Nexus, bunun tersini yaşıyor!

  • Ertuğrul Süngü
Android'siz Galaxy Nexus!

Açık kod sistemi şüphesiz günümüzde en çok bilinen ve merak uyandıran teknolojik gelişmelerden bir tanesi. Daha önce HP'nin ürünlerinde kullandığı ancak ardından açık kaynak kodlu hale getirmeye karar verdiği webOS da, şu sıralar mod yapımcıları tarafından yakından takip ediliyor...

Geçtiğimiz günlerde ilk "Open webOS 1.0" işletim sistemi, Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu ile çalışacak şekilde karşımıza çıktı. Uzun zamandır sistem üzerinde çalışan WebOS Port takımı, dün itibariyle Galaxy Nexus için geliştirdikleri WebOS kaynak datalarını da tüm dünya ile paylaştılar. Ekipten Derek Kessler'in yaptığı bir açıklamaya göre bu işletim sistemini günlük rutin telefon kullanımına entegre etmek için halen kapatılması gereken büyük açıklar var... Bu duruma verilebilecek en iyi örneklerse Bluetooth ve kamera desteğinin yüzde yüz sağlanamıyor olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

daha az işlemci ve pil gücü kullanan bir sistem olmadığı sürece android in yerine geçemez.

@11 Eki 2012 14:40 Ki android daha çok pil ve sistem gücü tüketiyor. 256mb ram ve 600mhz işlemci hızıyla çatır çatır çalışan tek işletim sistemi ios ;)

@11 Eki 2012 14:40 bak sen :)

@11 Eki 2012 15:37 fiyatida bizden catir catir cikiyor . . .

@11 Eki 2012 21:14 wp7 ve 8 ide unutma

nedense iphone 5 çıktığından beri telefonlar ince uzun olmaya başladı... bakalım iphone'un en boy oranını beğenmeyenler nasıl döneklik yapacak.

ziyaretçi 16:19 sen görmek istediğini görmüşsün o telefon ince ve uzun değil, kalın ve uzun yani en pahallı televizyon kumandasıyla alakası yok :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play