Android'te "parayı kurtarmanın" yolları!

Google Play'den uygulama aldınız ama çalışmadı veya beğenmediniz. İşte paranızı kurtarmanın yolları!

Android'te "parayı kurtarmanın" yolları!

Bütün dünyada arızalı veya beklendiği gibi çalışmayan ürünler, geri iade edildiği firmalar tarafından ya değiştirilir, ya da ücreti geri ödenir. Firmalar kötü izlenim bırakmamak için bunu genelde gönülsüz de olsa hemen yaparlar.

Ama iş Google'ın Android uygulama marketi Google Play'e gelince işler biraz değişiyor.

İlk 15 dakika

Eğer satın aldığınız uygulamayı beğenmediyseniz, çalışmıyorsa veya istediğinizi yapmıyorsa, satın aldığınız ilk 15 dakika içinde ürünü iade edip, paranızı geri alabiliyorsunuz. Bu süre eskiden 24 saatti ama 3 sene önce bunu 15 dakikaya düşüren Google, bu sürenin uygulamayı denemek için yeterli olduğunu düşünüyor. Google çalışanları oyunları 24 saat oynadıktan sonra geri iade edilmesini istemiyordu belli ki.

Para iadesi almak istiyorsanız, 15 dakika içerisinde telefonunuz veya cihazınızda Google Play'e girip, Uygulamayı seçip orada "GERİ ÖDEME YAP" düğmesine basmalısınız. 15 dakika geçtiğinde göreceğiniz tek seçenek yazılımı kaldırma düğmesi.

Google'ın politikasında bariz problemler var. En basitinden bir şeyle meşgulseniz veya o anda telefonla görüşüyorsanız, veya oyun gibi büyük dosyaları indirmenin oldukça uzun sürebileceği operatör hattındaysanız, bu 15 dakika uçup gidiyor.

Ama yine de,15 dakika sonra bile yapabilecekleriniz var... Haberimizin devamında...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tam da lazım olduğu gün, çok şanslıyım.

"oyun indirecegim zaman once parasiyla pkay storedan indiriyorum sd dosyalarini yedekleyip uygulamayi iade ediyorum. internetten crackli apk bulup oyunu oynuyorum." forum donanimhaberde gordugum mesaj. turk halki olarak bedavacilikta ustumuze yok, tebrik ediyorum

androidçiler genelde uygulamalara para vermez ki verenlere saygı duyuyorum ama genel gözlemlerim apk kurulduğu yönünde.

+1 tesekkurler

"Geri iade" değil "iade" öğrenin artık yazar arkadaşlar.. Türkçe anlatım bozukluğu 101...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Android'te "parayı kurtarmanın" yolları!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir