Android uygulamaları, BlackBerry'ye gelebilir

Android uygulamaları, çok yakında, Android'le hiç ilgisi olmayan bir yerde karşımıza çıkabilir!

Android uygulamaları, BlackBerry'ye gelebilir!

BlackBerry, iddialara göre durgun uygulama mağazasını Android uygulamalarıyla canlandırmak için yeni bir hamle yapmak üzere. Görünen o ki firma, Android uygulama ve oyun geliştiricilerinden doğal Android uygulamalarını BlackBerry World uygulama mağazasına getirmelerini istiyorlar.

Good e-Reader web sitesine göre bir sonraki BlackBerry firmware güncellemesiyle beraber BlackBerry, doğal Android APK dosyalarını destekleyecek ve uygulamaları port etmek, geliştiricileri zorlayacak bir iş olmayacak. CES 2014'te en az dört Android uygulama geliştiricisiyle konuşan dijital haber yayın sitesi, BlackBerry'nin kendilerine BlackBerry 10 için direkt olarak uygulama sunmaları için geldiğini doğruluyor.

Geliştiricilerin tüm yapması gereken, bir BlackBerry World profili oluşturmak, simgeleri ve ekran görüntülerini gönderip uygulama açıklamasını güncellemek.

Dahası BlackBerry 10 kullanıcılarının bu uygulamaları normal BB10 uygulamaları gibi cihazlarına indirebileceklerin söyleniyor. Sözkonusu cihazlar arasında BlackBerry Q5, Q10, Z10 ve Z30 var.

Good e-Reader'a göre bu işlev, BlackBerry 10.3 güncellemesiyle sunulmaya başlanacak. CrackBerry forumundaki bir iddiaya göre ise bu sürüm, 10.2.1 de olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Evet 10.2.1 de geliyo

Leaked os lar ıle dırek apk yuklemek ve guncellemek mumkun zaten ama google play destegı gereklı

blackberry android gibi güvensiz bir sisteme sarılmak yerine bu uygulamalarla uğraşacak staj durumunda yetenekli yazılımcılar alsa onlar da taklitlerini ya da blackberry kerneline uyumlu bir şekilde kodlasalar yada bu uygulamaların apklarını indirip göz gezdirip varsa zararlılardan temizleyip kendi yaptıkları bir apk loader aracılığıyla çalıştırıp kendi mağazalarına devam etseler hiç olmadı blackberry adı duyulmamış çin merkezli yapımcılarla anlaşıp o uygulamalara yeni isim vererek 1 $ gibi bundle ücretlerle hatta ayda 1-2 tanesini ücretsiz sunsa kendini biraz kurtarır blackberry nin apple samsung nokia karşısında gücü ve şansı düşük eskiden bu marka almak için çok çabalardık şimdi bedavaya yakın fiyatına bakan yok

git windows phone koy yada direk andorid koy o işletim sistemiyle yürümez...

Acaba bu android uygulama hamlesi blackberry playbook içinde geçerli olacak mı? Malum blackberry'nin tabletinde de uygulama sıkıntısı var.

Blackberry'den nefret ediyorum.

Bu olursa anında bb'ye geçerim...

playbook u unutmazlar inşallah o kadar beklentiyle aldık elimizde patladı yalancı thorsten yüzünden! z30 da hala satışa çıkmadı beklemekten yorulduk resmen...

şu anda zaten leaked 10.2.1 kullanıyoruz ve istediğimiz her türlü android uygulamasını kullanıyoruz benim Z10'da şu anda 15-20 tane android uygulama kurulu ve aktif şekilde kullanıyorum ama tabi direk BBW desteği çok daha pratik ve şahane olur kaldı ki BB OS10 tamamiyle stabilite ve serilik üzerine kurulu güvenlik ön planlı bir işletim sistemi kimse çamur atmaya çalışmasın :D

Kaldıracak gücü yokki Blackberry Donanımında..

Windows Phone na getirirse daha başarılı olur bence android yavaş yavaş gözden düşüyor.

10.2.0'da port edip kullanmanıza izin veriyor ama 30 uygulama denediysem 7-8 tanesi çalıştı ve çalışanlar da stabil değil direkt olarak apk üzerinden çalışacaksa stabil olabilir ancak bu da 10.2.1 sürümüyle gelecek.Blackberry Facebook Twitter'da yaptığı gibi kendi yazmalı. Çok mu zor bir Instagram , Vine gibi popüler uygulamaları getirmek? Getireceğin 10 tane popüler uygulama senden kimse milyonlarca uygulama istemiyor çok mu zor? Mağazada 70.000 uygulama varmışmış BB10'un mağazası mı OS6-7 dahil olan mağaza mı? Keza BB10'da toplasan 1000 uygulama yok !

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir