Android uygulamalarını PC'nizde çalıştırın!

En sevdiğiniz Android uygulamalarını PC'nizde nasıl çalıştırabilirsiniz? Açıklıyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
Android uygulamalarını PC'nizde çalıştırın!

Mobil uygulamalar, bazı durumlarda masaüstü PC'miz için sunulanlardan bile daha iyi olabiliyorlar. Sevdiğiniz bir Android uygulamasını masaüstünde çalıştırmak ister miydiniz? İster kendi geliştirdiğiniz uygulamayı test etmek isteyin, ister herhangi bir Android uygulamasının tadını monitörde çıkarmak, izleyebileceğiniz birkaç yol var.

Android Studio

Bilgisayarınızda tam bir Android deneyimi yaşamak için en iyi seçenek, Android Studio'yu kullanmak. Android Studio'yu kullanmak için Java Development Kit'in (JDK) PC'nizde yüklü olması gerekiyor. Bunun ardından Android Studio ile Google Play'deki uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Android ortamını PC'de taklit etmenin yolu Android Studio'dan geçse de, bu çözüm bazılarına biraz karışık gelebilir. Bu durumda sonraki sayfalarımızdaki seçenekleri denemelisiniz.

BlueStacks App Player ve Windroy

BlueStacks App Player

Tam bir Android ortamını emule etmeden, sadece Android uygulamalarını çalıştırmak istiyorsanız BlueStacks App Player'ı kullanabilirsiniz. Windows XP ve sonrasını destekleyen araç, Android uygulamalarını mümkün olan en az uğraşla çalıştırmanızı sağlıyor.

Windroy

Piyasadaki tek uygulama emulatorü BlueStacks değil. Windroy, tam ekranda ve pencerede çalışabilen bir emulator. Windroy, Google Play'e erişemediği için uygulamaları farklı kaynaklardan yüklemeniz gerekiyor. BlueStacks ile sorun yaşadıysanız, Windroy ile favori uygulamalarınızı PC'ye taşıma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Android-x86 ve Chrome içerisinde çalıştırma

Android-x86

Android ortamını taklit etmek yerine, onu gerçekten PC'nize yüklemeye ne dersiniz? Android-x86 projesi, normalde ARM için geliştirilen Android'in Intel mimarisi üzerinde çalışabilmesini sağlıyor.

Android-x86'yı çalıştırabilmek için iki seçeneğiniz var: Onu YouWave veya VirtualBox gibi bir sanal makine üzerine yüklemek veya PC'nizdeki sabit diske yüklemek (Windows ile çift-önyükleme yapabilirsiniz). Android-x86'yı taşınabilir hale getirip, USB'den veya DVD'den başlatmanız da mümkün.

Chrome'da çalıştırın

Android uygulamalarını PC'de çalıştırmanın en kolay yolu, onları bir Chrome eklentisi yardımıyla web tarayıcınızda çalıştırmak olabilir. Bu yöntem her zaman başarılı olmasa da, Windows, Mac, OS X ve Linux'ta çalışıyor. Detaylar için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

androitden nefret ediyorum windows pcde cepte ios güzel ikili oluyorlar:)

Millet Android den kurtulmaya çalışıyor birde PC ye güzelim Windows'a bulaştırmayın şu Android virüsünü yav.

@09 Mar 2015 04:45 fanboylar yükler kardeş bizim gibi kalite sevenleri sevmez bunlar

Windroy nerden indirecez site yöneticileri siz indirdinizmi?

sen nefret ediyosun diye şimdi ne üzülmüştür google biliyor musun

@09 Mar 2015 09:36 fanboy senin yiğitliğin kılavyede olur ancak hadi bakayim senin gibi kalitesiz fanboylarla tartışamam sen uğuraşmaya devam et çöp androidinle

@09 Mart 2015 12:28 Allah aşkına kendin nesin? steve jobs mu?

Andyos var p daha başarılı admin

bluestack hepsinden güzel bence. doğrudan android yüklü bir bilgisayara sahip oluyorsunuz. bazı uygulamaları pc de çalıştırmak için iyi bir yol.

Bilgisayarda Android kullanmaktan vazgeçmemin tek nedeni, yalnızca dikey ekranda çalışan programların ekranı kendi kendine yan döndürmesi ve bilgisayarda bunu düzeltebilmek için donanım olarak bir sensör olmadığı için yan dönen ekranın bir daha yeniden düzeltilememesi idi.

mac ve osx aynı şeyler. yazan karıştırdı herhalde.

androidle ilgili bilgi almaya geldik, androidden nefret edenler yorum yapmış. anlamadığım, sevmiyorsan ne işin var androidle ilgili sayfada...

Bir işletim sisteminden nefret edende ilk defa görüyorum ne kadar beyinsizlik bu

BlueStacks programını ücretsiz kullanmanız için periyodik olarak önerilen uygulamaları indirmeniz gerekiyor. İndirilen programların bir çoğu Android uygulaması olmayıp BlueStacks vasıtası ile PC nize otomatik kuruluyor ve özellikle hangi browser olursa olsun kendine özel arama sayfaları ve linkler ekliyor. İşletim sisteminizi yeniden kurmak zorunda kalabiliyorsunuz. Yani bedava kullanımın da bedeli bu oluyor. Bu nedenle dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Çok iyi, çok güzel hoşuma gitti.

İOS DAN nefret ediyoruz. bıktırdı usandırdı artık. Android özgürlük ve zeka işidir ;) Haber için teşekkürler

@25 Mart 2016 09:17 Android Özgürlük ve zekadır katılıyorum, ios iyi ama Androidin özgürlüğünü hiçbirşeye değişmem, Androidde Cihazlar arası fark oluyor, bu da geliştiricilerle ve cihaz kalitesi ile ilgili bir durum. işletim sistemi için kaliteli bir cihaz da gerekli.

heeeeyyooooo androide bayılıyom

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play