Android Ve iOS'ta Numara Nasıl Öğrenilir?

Kendi telefon numaranızı unuttuğunuzda, onu Android veya iOS'lu telefonunuzda nasıl öğrenebilirsiniz?

Kendi Telefon Numaranızı Öğrenin!

Telefon numaralarını hafızamızda tutmaktan uzun süre önce kurtulduk. Modern teknolojiyi kullanan telefonlar, yüzlerce telefon numarasını depolayabiliyor ve aradığınız kişinin numarasını hemen bulup gösterebiliyor.

Bu sayede aklınızda tutmanız gereken numaraların sayısı oldukça az. Yine de kendi telefon numaranızı unuttuğunuz zamanlar olabilir. Belki telefon hattınızı yeni aldınız veya küçük bir hafıza kaybı yaşadınız. Sebep hangisi olursa olsun, Android ve iOS'ta kendi numaranızı öğrenmenin bir yolu var.

iOS'ta numaranızı öğrenmenin iki yolu var. Telefon uygulamasını açın ve ekranın altındaki Kişiler uygulamasını çalıştırın. İkinci yöntemde Ayarlar > Telefon yolunu takip edin ve Numaram seçeneğini bulun.

Android'de yapmanız gerekenler, üreticilerin yaptığı değişiklikler yüzünden farklılık gösterebiliyor. Kişiler uygulamasını açmayı deneyin ve listenin en üstündeki "Ben" girdisini arayın. Bunu her telefonda görmeyebilirsiniz, bu durumda ikinci yönteme başvurun.

Ayarlar > Telefon/Cihaz hakkında > Durum yolunu izleyin. Burada telefon numaranız listelenmiş olabilir. Yoksa, SIM durumu üzerine dokunun ve biraz kaydırarak telefon numaranızı görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

*101# aramanız yeterli fazla kasmaya gerek yok

*101# yaparsanizda numara gozukur

*101# yi arayıp kendi numaranızı ögrenebilirsiniz ekranda belirecektir :) tüm hatlar için

Youtube'un tasarımı mı değişti ?

Kendim veya Ben Kısmı önemli bir bölümdür. Buraya İsim/Soyisim, Telefon No, Email, TC Kimlik No, Vergi No, Ehliyet No, Kan Grubu, Kullandığınız İlaçlar, Adres, D-Smart Abone No, İnternet Abone No, Elektrik Abone No, Su Abone No gibi gerekli olan tüm bilgileri girin! Ayrıca rehberdeki ilk sıralara da girdilerin başına A ekleyerek aile bireylerinizi A - Kardeşim Onat Saygılı şeklinde yerleştirin! Rehberdeki son sıralara da başına Z ekleyerek ambulans, itfaiye gibi acil durum girdilerini girin! >>>

Daha sonrada soldan birinci ekrana en çok kullandığınız uygulama kısayollarını, soldan ikinci ekrana hızlı arama ve sms kısayollarını, soldan üçüncü ekrana acil durum hızlı arama kısayollarını ve GPS Widget'ı ekleyin! En çok kullandığınız kısayolları ekranlara sağ başparmağınız ile rahatça ulaşabilecek şekilde yerleştirin! Sağdan birinci ekrana ise, favori siteler widget'ını, sağdan ikinci ekrana çekim fonksiyonlarını ve media widget'ını, sağdan üçüncü ekrana ise, note widget'ını ekleyin! >>>

Ana ekranda ise Saat/Tarih, Hava Durumu Widget, Chrome, WhatsApp, Fotograflar, Videolar veya Müzikler Kısayolları mutlaka bulunsun! Alt Bar'ı ise, sağdan sola en başta kişiler, sonra telefon, sonra uygulamalar, sonra sms ve sonra da kamera şeklinde, başparmağınız ile rahatça rehbere, telefona ve uygulamalara ulaşabilecek şekilde düzenleyin! >>>

Tabii ki bazı insanların öncelikleri farklı olabilir, onlar da önceliklerine göre telefonlarını düzenlemelidirler. Bu yazıyı bir fikir olsun diye gönderiyorum. Smartphone'ları nasıl düzenlediğiniz kullanım kolaylığı ve teknolojiden istifade etme oranının artması açısından çok önemlidir. Tamamlayıcı uygulamaları yükleyip gerekli diğer ayarları da yaptıktan sonra telefonunuzdan en iyi ve en kolay şekilde istifade edeceksiniz. Örneğin benim telefonumda SMS kalıpları bile tek tek hazırlanmıştır...

Ya bu bizim gazeteciler birşey yazdımi ,birkere yazdıklarını çok defa tekrarliyor.ikincisi verdiği bilgi karmaşik yazıyor.üçünçüsü de inşallah ilerde iyi gazeteciler yetişir.

android te bilmiyordum *101# de yorumlardan ögrendim vaybeee :)))

Sen de yorum yazCHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir