Android Wear, iOS'a uyumlu hale gelebilir!

Google, en özel Android'ini Apple'ın iOS işletim sistemi ile bütünleştirmeye kararlı!

Android Wear, iOS'a uyumlu hale gelebilir!

Google'ın Android Wear platformu, Moto 360 ve yeni LG G Watch R gibi akıllı saatler üzerinde keyif sürüyor. Yeni bir bilgi ise Android Wear'ın Apple iOS'la uyumlu hale geleceğini söylüyor.

Android Wear ürün müdürü Jeff Chang, Huffington Post UK'e yaptığı açıklamada iOS'un geniş kullanıcı tabanının takımı için çekici bir hedef olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: "Her zaman mümkün olan en çok kişinin deneyimimizden faydalanmasını istiyoruz. Dolayısıyla Android Wear'ı daha fazla kişinin kullanması için bunu yapmakla ilgiliyiz."

Chang, teknik konuda ve API'lar konusunda zorluklar yaşadıklarını ve tüm güçleriyle bunları aşmaya çalıştıklarını söylüyor. "Duvarlı bahçesiyle" sıkça anılan Apple, bazen rakip yazılımlara istisnalar tanıyabiliyor. Geçtiğimiz aylarda firma, Microsoft'un Office'i iPad'lere getirmesine izin vermişti.

Ancak Apple'ın HealthKit ve özellikle Apple Watch tanıtımları, firmanın Android Wear'a çok da sıcak bakmayacağını gösteriyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Google dan gereksiz bir hareket olmuş. Apple kullanan kişi zaten onu adı için kullanıcak koluna google ın ürettiği saati ne kadar iyi olsa da takmaz...

@26 Eki 2014 08:44 haklısın o kadar para verince ios olsun bu da derler.

@26 Eki 2014 11:53 onun için apple watch var zaten

@26 Eki 2014 08:44 yeterki kazık olsun diyorsunuz

Fanboyluğa gerek yok adamlar herkes kullansın demiş Apple ada izin vermek düşer bence

Yazıda teknik bilgi eksikliği ve varsayımsal önyargılar var duvarlı bahçe gibi. Apple ın microsoft office için özel birşey yaptığı yok; microsoft ios için office yazdı ve yayınladı, hepsi bu. Android'le çalışan bir cihazında, ios platformuyla uyumlu veri alışverişini halledebilirlerse pektabii ios la da çalışır. Ha, eğer bu saatleri Apple kendi mağazasında satmayabilir kendi ürünü satsın diye o ayrı. Ama Apple yazılımsal olarak uyumlu hale gelmiş bir cihazı hem engellemez, hem de engelleyemez. Şahsen ben iphone, ipad, mac, apple tv bunları beğeniyorum ama apple watch' un sağlıkla ilgili sensörleri dışındaki özellikleri çok gereksiz buluyorum ve fiyatıda aşırı pahalı. yani ürün bolluğu güzel olur benim açımdan

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir