Android'de "3D Touch" ertelemesi!

Herkesin beklediği bu özellik, görünüşe göre Android N'de olmayacak!

Android'de "3D Touch" ertelemesi!

Android telefonlarının sahip olduğu birçok beceriye iPhone'da rastlamak mümkün değil, fakat Apple'ın yine de farkını ortaya koyduğu bazı özellikler mevcut. 3D Touch teknolojisi bunlardan en çok dikkat çekeni ve öyle görünüyor ki söz konusu özelliği daha uzun bir süre yalnızca iPhone'larda görebileceğiz.

Recode'da yer alan habere göre, Google tarafından geliştirilen baskıya duyarlı dokunmatik ekran teknolojisi Android N güncellemesinde yer almayacak, fakat işletim sisteminin daha sonraki güncellemelerinde platforma dahil edilebilecek.

Söz konusu gelişme Android kullanıcıları için bir hayal kırıklığı olarak da düşünülebilir, zira daha önceki bütün beklentiler Android N güncellemesinin 3D Touch teknolojisini destekleyeceği yönündeydi.

Diğer yandan, Android platformundaki 3D Touch özelliğinin ertelenmesi, telefon üreticilerinin yazılımları ve donanımlarını şimdiden bu özelliğe göre düzenlemeye başlamasına engel değil. Zira aralarında Huawei Mate S ve ZTE Axon Mini'nin de yer aldığı birkaç Android telefon bunu çoktan yaptı bile.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bende var iphone 6s bence 3d touch dedikleri şey tamamen gereksiz bir şey. iphonelardanda geçti o kalite devri. sonraki telefonum kesinlikle iphone olmayacak

Ne gerek Var Ona. Apple android den çalsın

iPhone 3D Touch olayı tamamen ticari kandırmacadan ibaret. Zaten uygulama içinde olan kısayolları oraya eklemişler. Tıkladığınızda yine uygulama içine giriyor. Ne anladım ki ? Uygulamaya girer yaparım ne yapacaksam...

Meizu pro 6 da var görmedinizmi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir