Android'de ekran görüntüsü nasıl alınır?

Android'li telefonunuzun veya tabletinizin ekranındaki görüntüleri nasıl kolayca yakalayabilirsiniz?

Android'de nasıl ekran görüntüsü alınır?

Android'li telefonlarımız ve tabletlerimiz, tam olarak bilgisayarlarımızın yerini almasalar da, onları tamamlayan bir görev üstleniyorlar. Bu görevi yerine getirirlerken genellikle hak ettiği yere koyulmayan bir işlev de sunuyorlar: Ekrandan görüntü alabilmek. Amacınız ister Snapchat'ten ekran yakalamak olsun, ister yüksek skorunuzu arkadaşlarınızla paylaşmak, Android'li cihazınızın ekranını kaydetmenin kolay bir yolu var.

Ekran görüntüsünü nasıl alacağınız, telefondan telefona ve tabletten tablete değişebiliyor. Android'li telefon ve tabletlerde ekrandaki görüntüyü yakalamak için önce güç düğmesine, ardından ses kısma düğmesine basarak bir süre basılı tutmanız gerekiyor. Tuşlara doğru bastığınızda ekranınız yanıp sönerek, fotoğrafın galerinize kaydedildiği konusunda sizi uyarıyor. Ancak bu kısayol, her telefonda çalışacak diye bir kural bulunmuyor.

Bazı telefonlar, ekran görüntüsü yakalamak için farklı tuş birleşimlerinden faydalanıyorlar. Yukarıdaki adımlar işe yaramadığında önce güç düğmesine ve hemen sonra home düğmesine basıp, basılı tutmayı deneyebilirsiniz. Bu kısayol, güç + ses kısma kısayoluyla ekran görüntüsü yakalayan telefonlarda da çalışabiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Fazla iyi bir yazı olmamış zaten bunu çoğu kişi biliyor belkide bilmeyen yoktur. Windows Phone da ses açma ve güç düğmesi ios ta ise güç düğmesi ile home tuşu.

Bunu zaten biliyordum ve benden başka birçok kişide biliyordu ama bilmeyenler için yararlı !

note 3 home+power yakalıyor iyi bayramlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost