Android'de Gezinti Çubuğunun Rengini Değiştirin

Android'de gezinti çubuğunun rengini nasıl değiştirebileceğinizi açıklıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
Android'de Gezinti Çubuğunun Rengini Değiştirin

Android'li telefonların en iyi yanlarından bir tanesi, cihazı tam olarak istediğiniz gibi kişiselleştirmenize izin vermesi. Launcher'ı değiştirmekten hızlı ayar simgelerini değiştirmeye telefonu size özel yapmanın birçok yolu var.

Kişiselleştirmeyi muhtemelen hiç düşünmediğiniz yerlerden biri ise gezinti çubuğu. Ekranın altında bulunan, Home, geri ve son uygulamalar düğmelerini üzerinde barındıran siyah çubuktan bahsediyoruz. Durum çubuğunun rengini değiştirmek için telefonu root'lamanız gerekse de, gezinti çubuğunun rengini root'lamadan değiştirebilirsiniz.

Navbar Apps'ı Google Play'den indirip açın. Uygulamanın giriş ekranı görünecek. Gezinti çubuğunun renginin uygulamayı açar açmaz turuncu olduğunu, uygulamaya uyum sağladığını göreceksiniz.

Bu uygulamanın varsayılan davranışı; yani hiçbir değişiklik yapmazsanız gezinti çubuğunun rengi, kullandığınız uygulamanın rengini alıyor. Belirli uygulamalarda renklendirmeyi kapatmak için çark simgesine tıklayabilirsiniz. Rengin otomatik olarak değişmesi yerine tek bir renk seçmek istiyorsanız, uygulamanın giriş ekranındaki Static Color seçeneğine dokunun. Bunun ardından çark simgesine dokunarak istediğiniz rengi seçin.

Hepsi bu kadar. Uygulama bunların yanında bazı ek işlevler de içeriyor. Bunlar arasında gezinti çubuğunda pil seviyesini gösterme, gezinti çubuğuna emoji ekleme var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Arayüzüm kötü diye üzülmeyin! Nova Launcher'ı herkese tavsiye ederim. İstediğiniz her türlü özellik Nova Launcher'da var. Tüm ayarları ve ekran düzeninizi de Nova Launcher ile backup'layabilirsiniz. Özellikle sürekli ekran düzeni bozulan yaşlılar için de Nova Launcher'ı tavsiye ederim. Ekran düzeni kilidi sayesinde ekranlarda herşey daima yerli yerinde olacaktır. Virüs yok, reklam yok, sisteme yük bindirmiyor, 50 milyon kişi tarafından download edilmiş ve de herkes memnun...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost