Android'de Mesajlara Nasıl Otomatik Yanıt Verilir?

Bu ipucu sayesinde telefonunuz, müsait olmadığınız anlarda sizin yerinize gelen mesajlara cevap verebiliyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
Android'de Mesajlara Nasıl Otomatik Yanıt Verilir?

Düşünün ki bir toplantıda, sinemada ya da yolda araba sürmekle meşgulsünüz ve arayan veya mesaj atanlara bir kaç saat için müsait olmadığınızı söylemek istiyorsunuz. Android'de planlanmış zamanlı mesajlar ve otomatik cevaplar hazırlamak artık çok kolay.

Herkese otomatik cevap verin

SMS Auto Reply Text Message, mesajlara otomatik cevaplar hazırlamanıza yardımcı olan üçüncü parti bir Android uygulaması. İstediğiniz zaman açıp kapayabildiğiniz uygulama saat, tarih ve haftanın günlerine göre programlanabiliyor.

İsterseniz bir çok profil oluşturup hepsi için farklı otomatik mesajlar yazabilirsiniz. Sizi arayan ya da mesaj yazan her hangi birine otomatik cevap hazırlayabilirsiniz. Hatta kişiden kişiye farklı hazır cevaplar da hazırlayabilirsiniz. Uygulama ayıca acil durumlar için de otomatik mesajlar hazırlamanızı sağlıyor.

Böyle bir uygulama doğal olarak oldukça kapsamlı izinler istiyor. Yani uygulamanın bağlantılarınızı, mesajlarınızı, sesli aramalarınızı kontrol etmesine izin veriyorsunuz. Uygulama ücretsiz ve reklamlar ile gelirini sağlıyor.

Konuma göre otomatik cevap

Eğer sadece belli numaralara otomatik cevap vermek istiyorsanız uygulama buna da imkan sağlıyor. İstediğiniz telefon numarasına otomatik cevap hazırlayabilir, hatta mesajın içeriğine göre bile ayrı cevaplar yazabilirsiniz. Uygulama ayrıca bulunduğunuz konuma göre de ayrı cevaplar hazırlamanıza imkan tanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu yazdığınız bir püf değil ki.. Bu bir program yani, android diliyle bir uygulama

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play