Android'i bırakıp iPhone'a geçenler artıyor!

Apple'ın yeni iPhone'larıyla yakaladığı başarı, Android cephesini ciddi şekilde korkutuyor!

Android'i bırakıp iPhone'a geçenler artıyor!

Son üç ay içerisinde 61,2 milyon satış rakamına ulaşan iPhone, Tim Cook ve iş arkadaşlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. En son iPhone'la birlikte iPhone'a olan geçişlerin hızlanması, Apple'ın memnuniyetine memnuniyet katacak bir başka haber.

ABD merkezli firmanın patronu Cook, gelişmeleri şu keyifli sözlerle kutladı: "Önceki döngülere kıyasla iPhone'a geçişlerin daha yüksek bir oranda gerçekleştiğini görüyoruz." Apple'ın 2015 ikinci çeyrek gelir toplantısında da geçişlerin arttığından bahseden Cook, "bundan inanılmaz derecede heyecan duyduğunu" da sözlerine ekledi. Cook, Apple'ın "mümkün olduğunca çok kişiyi davet etme işine devam etmek istediğini" söylüyor.

Cook, son altı ayda 135 milyon satan iPhone'ların gelişmekte olan pazarlarda iyi bir çizgi yakaladığına, ilk kez satın alanlar konusunda da başarılı olduğuna dikkat çekiyor.

Ekran boyutları önceki modellerden daha büyük iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın Çin'deki satışlarının bu gelişmelerde katkısı var. Galaxy S6 ve HTC One M9 gibi telefonlar Apple'ın ikinci çeyreğinden sonra tanıtıldığından, firmanın bu çizgiyi sürdürmeyi başarıp başaramayacağını merak ediyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bence herkes alsın çünkü en az 5 sene ayni şekilde kullanilabilir. Androidleri 1-2 yıl kullanmak bile büyük başarı...

Millet kaliteli destek istiyor. Oda applede var. Haklılar haklıyız.

Şu an almamamın tek sebebi iPhone 6 plus 64 gb modelinin 3099 gibi uçuk bir fiyatta satılması, 2600-2700 bile olsaydı ilk ben alırdım Türkiye'de!

@28 Nisan 2015 21:45 300 lira fark mı çok değiştiriyor her şeyi. artık diğer telefonlar da iphone kadar pahalı bu neyin eleştirisi..

Her ne kadar android taraftarı olsam da standart kullanıcıya android öneremiyorum. Telefonunu konvalsiyonel modeller gibi kullanan insanların android telefonların zamanla hantallaşması sorununu çekiyorlar çünkü android çok yönlü kullanıcıya hareket özgürlüğü sunduğu kadar yanlış yapma özgürlüğü de sunuyor ki standart kullanıcı yaptığı yanlışı düzeltemiyor. Yani ben bu sonucu olağan buluyorum android shelf repair işlemini geliştirmezse kullanıcı kaybetmeye devam eder.

her telefonu kullandım, mutluluğu iphone da buldum. pahalı diyen arkadaşlar ellerindeki telefondan pahalı olduğunu idda ediyor olabilir, halbuki bir baksa diğer markaların android amiral gemi fiyatları fiyatlarına hangisi pahalımış görürler.

zaten android apple ios'un taklidi konumunda sonra markalar kaliteli cihaz piyasaya sürünce ve android marketi gerekli gereksiz uygulamalarla doldurunca insanlarda bişey var saniyor fakat apple'da çok pahali be kardeşim işte birazda android'e rağbet bundan.

Mstar'ı daha iyi takip edebiliyorsun

bende apple geçiş yapanlardanım ve bir daha geri dönmem gayet memnunum aradığım sadelik hız sorunsuz bir sistem ve kolay

Kral S6 kullan farkı gör iphonuda gördük sadece kullanın be farkı görün kullanmadan konuşmayın

@28 Nisan 2015 23:07 sen iphoneu kullandın mı peki.

Maalesef en çok Ios ve Androidin sattığı, en çok Justin Bieber'in dinlendiği, en çok Kim Kardashian'ın sükse yaptığı, en çok Game of Thrones'un seyredildiği ve yayınlanmama ihtimaline karşı ekleyemediğim diğer "en" lerin hüküm sürdüğü bir distopyada yaşıyoruz. Suçumuz neydi acaba?

@28 Nisan 2015 23:13 Suçumuz yan gelip yatmak.

Androidin amiral gemileri denilen cihazlar iphone larla kafa kafaya fiyatlandırmalarda, hatta geçiyor samsung s6 ile nerdeyse ..insanlarda normal olarak android alacağıma devamlı güncellenen ios alırım diyor nasılsa fiyat farkı kalmadı artıkın..telefon fiyatları devamlı yükseliyor...

Artar tabi, android güçlü ciha zları insanlara satip hemen ardindan unutur yazilim destegini keser müşterisini hiçe sayarsa günü gekir müşteride onu satar, android kullanan üretici firmalar her yil bilmem ne gemisi diye bir oncekinin synisina yakin cihazlar cikarip sirf onlar satilsin diye onceki midelleri yok sayiyor bir android kullanicisi olarak en kisa zamanda ios a gecicem android cihazlar sacmaliyor bu pokitikadan vaz gecmedikleri surece ios her zaman fark atacak iyide oluyor.

iphone ve adroid konusunda bu kadar aklı başında yorumların yapıldığı bir habere denk geleceğimi hiç düşünmemiştim

alt seviye için wp üst seviye için ios öneririm. androidi de google kullansın kendi bilgilerini çalar artık.

yeni çıkan htc ve samsung ürünleri iphonelardan pahalı olduğundan android satışları artar eminimki..en azından Türkiyede artar :D :D güzel ve saf ülkem

android bu kafayla devam ederse hep kaybeden taraf olacak. Kaç aydır bir güncellemeyi adam akıllı alamadık. Paramızla rezil oluyoruz. Bunuda geçtim teknik destekde iphone'in yanına bile yaklaşamazlar. adamlar işi biliyor. Zamanında yeni model zamanında güncelleme.

Cok degil bir yil once populer olan ve az sayilmayacak bir fiyata aldigim G2 şuan emektar olarak bakiliyor. Arkadasim 3 yildir iphon5 kullaniyor daha bi uc yili var diyor. Son androidimi kullaniyorum. Uzun vadede iphon fiyatta da karlı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost