Android'in canlı oyun akış işlevi duyuruldu!

Android'in "yakında" kavuşacağı bu yenilik, özellikle bir grup kullanıcıyı çok sevindirecek!

Android'in canlı oyun akış işlevi duyuruldu!

Son dönemin trendi internetten oynadığınız oyunları yayınlamak. Google'ın Twitch'e takip yeni oyun akış hizmeti YouTube Gaming ise yakında Android kullanıcılarının oyunları hizmet üzerinden direkt olarak yayınlayabileceğini duyurdu.

Duyurunun yapılmasında Japonya'da mobil oyunlara olan ilginin artışının önemli rolü var. YouTube'un Oyun Ortaklıkları Global Başkanı Ryan Wyatt, yaptığı bir açıklamada "Japonya'nın mobil oyunlarının ülkenin oyun kültürünü belirlediğini" söyledi ve mobil oyun trendinin, oyuncuların ekranlarında gördüklerini canlı olarak toplulukla paylaşması ihtiyacını doğduğunu belirtti.

YouTube Gaming'in Twitch gibi sıkı bir rakibi olsa da Twitch, Japonya'da yoğun olarak kullanılmıyor ve henüz mobil oyun tutkunlarının ilgisini çekmiyor. Bu yüzden YouTube Gaming, Japonya'da oyun akış pazarında iyi bir fırsat yakalamış durumda.

Geçen ay ABD ve İngiltere'de hizmet vermeye başlayan YouTube Gaming'in Android üzerinden akış özelliğini ne zaman kazanacağı konusunda resmi bir tarih verilmiyor. YouTube, yalnızca bunun "yakın" olduğunu söylemekle yetiniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Microsoft onlara bütün uygulamalarını satar ama google ancak kendine...

Yakinda apple bunu da calip iGame diye innovasyon yapar :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir