Android'in Misafir modu nasıl kullanılır?

Android'li telefonunuzu başkasına uzatmadan önce Misafir modunu nasıl açabilirsiniz?

Android'in Misafir modu nasıl kullanılır?

Yeni bir telefon aldıysanız, arkadaşlarınız onu merak edip, yeniliklerini kontrol etmek isteyebilirler. Arkadaşlarınıza güveniyor olabilirsiniz, ancak parmaklarının yanlışlıkla nereye dokunacağını, hangi fotoğraflarınızı veya mesajlarınızı göreceklerini bilemezsiniz. Android'de bu sorunu çözmeye yönelik bir işlev bulunuyor.

Android'in Misafir (Guest) modunu etkinleştirdiğinizde verileriniz, telefonunuzu kullanan kişi için erişilmez hale geliyor. Stok Android'de bu modu etkinleştirmek için iki parmağınızı en yukarıdan aşağıya doğru sürükleyin ve sağ üstteki kullanıcı simgesine dokunun. Şimdi Misafir ekle simgesine dokunun. Bunu yaptığınızda uygulamalar, hesabınıza bağlı olarak çalışmayacak. Yani Google Photos, Gmail ve Chrome gibi uygulamalarınız güvende olacak.

Misafir modunu kapatmak için kullanıcı simgesine dokunun ve Misafiri kaldır'ı seçin. Şimdi parmak izinizi, giriş kodunuzu veya kullandığınız diğer kilit açma yöntemini kullanarak asıl hesabınıza dönüş yapabilirsiniz.

Misafir modunu etkinleştirmek için izleyeceğiniz yol, kullandığınız cihaza göre değişebilir. Örneğin Galaxy S7'de Ayarlar'dan açabileceğiniz bir Özel mod bulunuyor. Telefonunuz stok arayüzü kullanmıyorsa, Ayarlar menüsünü araştırın. İsmi farklı da olsa bir tür Misafir modu işlevini muhtemelen bulacaksınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Samsung larda yok mailesef.

@17 Nisan 2016 11:06 s3 minide bile var kullanıyorum özel mod olarak geçiyor

@17 Nisan 2016 16:45 s3 minide nasıl açılıyor özel mod açıklarsan hem öğrenmiş olurum

Ayyy ben ablamin telefonunu misafir moduna gecirdim eyvahhh??

Zenfone serisinde de yok. Eklemek için root gerekiyor ayrıca.

@17 Nisan 2016 12:13 Zenfone 2 kullanıyorum yukarıdan aşağı çektiğiniz menünün sağ üstünde kişi simgesine tıklayarak değiştirebiliyorsunuz

Bir de kullanıcılara buradan bir uyarı gönderelim: Bazı Android Telefonlar default olarak misafir modu ile gelirler. Telefonunuzun ayarlarını yapmadan önce telefonunuzun misafir modunda olmadığından emin olun!..

Android 5.0'dan itibaren geldi bu özellik. Daha önceki sürümlerde yok.

Honor7 de varmı misafir modu ben bulamadım guncellendikten sonra

Selam.ben genral mobilmi misafir moduna koydum ama şifremi unutdum ne edim bir cözüm lütfen

One plus 3t modelinde misafir girisi varmi bilen varsa yada ogrenen bilgi verebilirmi? Yada hangi marka ve modellerde var???? Acil cvp

Casper via a1 nasıl misafir modu kapatılır

teşekkür ederim asus

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir