Android'li telefonlara Windows 10 geliyor!

Bu Android telefonlar, çok yakında Windows 10 Mobile'ı da çalıştırabilecek!

Xiaomi telefonlar Windows 10 çalıştırabilecek

Microsoft, Windows Phone satışlarında çok başarılı olmayabilir ancak bu onun mobil işletim sisteminin fanları olmadığı anlamına gelmiyor. Şirket şu an tamamen yeni bir stratejiye odaklanmış durumda. Bu da Android telefonları Microsoft işletim sistemine dönüştürme fikri.

Bu yaklaşımla ilgili uzun bir süredir çeşitli söylentiler vardı. Şirketin mobil sıkıntılarından kurtulmak için bu şekilde olası bir çözüme yönelebileceği biliniyordu. Hatta Microsoft ile Xiaomi bu konu hakkında pilot uygulama yapmış ve Windows 10 Mobile işletim sistemi şirketin amiral gemisi MI4 üzerinde çalıştırılmıştı.

Bu ne yazık ki sadece sınırlı sayıda kullanıcıyı kapsayan küçük ölçekli bir beta testti. Ancak Windows 10 Mobile fanları için iyi bir haber var. Microsoft'tan Joe Belfiore, herkesin kendi Xiaomi cihazında Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanabilmesi için önümüzdeki birkaç hafta içinde Çin'de bir insider programının başlatılacağını duyurdu. Belfiore ayrıca Windows 10 Mobile sürümünü birden fazla cihazın çalıştırabileceğinin de ipuçlarını verdi.

Eğer doğruysa, programın Xiaomi'nin yanında daha fazla cihaz ve üreticiyi kapsayacağını söyleyebiliriz. Bu durum özellikle Windows ekosistemi için büyük bir katkı sağlayabilir.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bu cihazlar çalıştıracak demişsiniz de hangi cihazlar çalıştıracak laf olsun diye haber yapıyorsunuz

@31 Temmuz 2015 11:03 Sık sık hakikaten chip boş ve taraflı haber yapıyor,ama bu sefer makalede her şey gayet net yazıyor. Önce istersen dikkatli bir şekilde oku adamlar ne yazmış,sonra yorum yap.

@31 Temmuz 2015 11:03 Xiaomi mi4 yazıyor. Henüz sadece onda var.

sağlam bi launcher yapılsa yeter. android tabanlı windows süper olur. hem belki windows kullanıcı arttırır.

@31 Temmuz 2015 15:19 launcher pro 8 var zaten

note 3 e gelsin bi sn durmam.

Arabanıza gemi pervanesi takabileceksiniz. yaaa. Neden öyle gereksiz bir işlem yapalım ki :) Kapı gibi Android dururken neden ne idüğü belirsiz Windows 10 yükleyelim?

@31 Temmuz 2015 17:06 Kapı gibi gıcırdayan kasan hantal androidi mi övüyorsun

@31 Temmuz 2015 17:06 KAPI GİBİ TİTREYEN,DONAN KASAN ANDOİDDEN Mİ BAHSEDİYORSUN ? note 4 dahi donuyor kasıyor..vallahi billahi... en iyi telefonlardan birisi işte.. al wind...... bu kasmadan titremeden kurtul..win..10 ile gelecek 950 xl yi bekliyoruz..inşallah kalemli olur..note 4 bayılıyor..satarım bu teleonu alırım..zormu ? en fazla 500 lira gider ama 3 sene telefon derdinden kurtulurum. cemile...şadan...makbule..çiğdem..naime. hepimiz note 4,ten nefret ediyoruz..cümle alem bilsin.

yarım gün sarja çare varmı yok otur sıfır

Microsoft dağıtacak valla...bu ne be bilader, her yönden saldırı. Tilki deliğine kadar kovalanmaz ama Google hak etti. İşi belden aşağıya dökersen, uygulama kısıtlama falan rakip inine kadar girer.

note 4,e uyuyormu ? hani nerde programı ? ACİLEN İSTİYORUZ..WİNDOWSUN GÖLGESİ DAHİ ANDOİD,in cümlesini değer..ACİLEN PROGRAM..WİNDOWS,CUĞUMUZ SENİ BEKLİYORUZ..NOTE 3 VE 4,E

Microsoft bu sefer çok sağlam geliyor.

Hep bunu beklemişimdir. Androidde yetersiz gelen donanimlarla windows yukleyip cihazi costururuz.

Nexus'lara gelir mi acaba?

Bunu One M8'e getirsin vallaha bir saniye durmam yüklerim Windows 10'u. Önceden Lumia 620 kullanıyordum lisedeydim diye aşırı akıcıydı. Şimdiki Lumia'ları beğenmediğim için Windows'dan vazgeçtim Android'e döndüm dönmez olaydım varsa bir yolu cidden Windows 10'a geçerim!

Windows'un Androide gelmesini en çok isteyenlerden biriyim.Şöyle adam gibi office belgeleriyle tıpkı bilgisayadaki gibi çalışmak için sabırsızlanıyorum.Android için geliştirilen windowsçuklara ayar oldum.Hiç biri bi halta yaramıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir