Angry Birds'e özel "dijital sapan"

Angry Birds'ü dokunmatik ekranlar yerine bu ilginç "dijital sapan" ile oynamak ister miydiniz?

Angry Birds'e özel "dijital sapan"

Angry Birds'de kuşları dokunarak çekip fırlatmak artık sizi tatmin etmiyor mu? O halde iki üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen bu "gerçekçi" çözüm ilginizi çekebilir.

Copenhagen Institute of Interactive Design öğrencilerinden Andrew Spitz ve Hideaki Matsui tarafından geliştirilen "USB sapan denetimi", kullanıcının onu ne kadar geri çektiğini ve hangi açıda tutulduğunu algılıyor. Ardından bunu dijital veriye dönüştürerek bilgisayara gönderiyor.

Cihazın piyasaya sürülme ihtimali yok gibi, zira "Super Angry Birds" adı verilen kontrol cihazı, şimdilik sadece bir okul projesi. Cihazın "beyni", yani gerekli hesaplamaları yapan elektronik bileşenleri ise denetimden farklı bir yerde, dışarıda yer alıyor. Geliştirici Spitz, bu deneylerinin birileri tarafından gerçeğe dönüştürülmesinden ümitli.

Angry Birds'ün üreticisi Rovio, şimdiye kadar cihaz hakkında olumlu veya olumsuz herhangi bir görüş belirtmedi. Ancak  dijital sapan fikri, sadece Angry Birds değil farklı oyunlarda da kullanılabilecek yenilikçi bir fikir halini alabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Okul projesiymiş.Bizimkiler de pamuğa fasulye ekse ...

çocuk şimdide köşe oldu. gidip patentini alsa bari. yoksa aynısı yaparlar.

Okul projesi olarak çok başarılı. Türkiye'de kötü eğitim sistemini bir kez daha açığa çıkardı bu haber.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir