Angry Birds, eskisi kadar kazandırmıyor!

Kötü kalpli domuzlara atarlanan Angry Birds'ün son durumu, hiç de iç açıcı değil!

  • Cem Şancı
Angry Birds, eskisi kadar kazandırmıyor!

Dünya çapından milyarlarca kişinin oynadığı ve büyük bir fenomen haline gelen, ünlü filmlerin temalarıyla da tekrar oyunları hazırlanan Angry Birds'ün yapımcı şirketi Rovio, 2013'ün kendileri için tam bir felaket olduğunu açıkladı ve şirketin net karının 77 milyon dolardan 37 milyon dolara düştüğünü duyurdu.

İnsanların artık Angry Birds oynamamasındaki en önemli neden de 2013 boyunca büyük bir moda haline gelen Candy Crush Saga oyunu olarak gösteriliyor. Candy Crush, mobil kullanıcıların diğer mobil oyunlar için harcayacağı tüm vakti kendine çektiği için aynı zamanda reklam gelirlerini ve elbette oyun içi satın alma bütçelerini de kendine çekmiş oldu. Fakat önümüzdeki yıl da Candy Crush Saga zor duruma düşebilir ve yeni çıkan bir oyun onun tahtını alabilir. Mobil dünyanın zirvesinde kimse tahta çakılı değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

kuşlar sıkmıştı zaten

angry birds go da facia zaten...

Kim ne derse desin angry birdsün yeri ayrı.

ahha, rovio 2006 yıllarına dönüş yaptı

Haahiğina :D Kuşlar başka tabi

Rovio zamaninda iyi para kirdi zaten. Birazda baskalari yesin.

Mobil dünyanın zirvesinde kimse tahta çakılı değil.... doğru söze ne denir

yılda 37 milyon dolar kar edip de bu yıl tam bir felaket demek... bilemedim ki biraz şükredin be.

bence bu firmaların kaybettiği yön kendilerini gündemde tutacak baba telefonuna bu oyunu yükle diyecek veya oynayıp devamınıda isteyek Flash gibi unity3d oyunları gibi sık sık ziyaret edilen oyun sitelerinde demo sürümleri gibi devamlı gündemdemde tutmaları gerek. haberdar olan. merak eden ve devamını isteyen alış veriş yapar:)) nasıl oldu yaw şiir gibi.

bence çok güzel bir oyun

Sen de yorum yaz