Angry Birds, Windows Phone'a veda ettiğini doğruladı!

Windows Phone'u bırakan uygulamalar kervanına şimdi de Angry Birds eklendi!

  • Zeynel A. Öztürk
Angry Birds, Windows Phone'a veda etti

Tüm zamanların en başarılı mobil oyunlarından Angry Birds, bugüne kadar Android, iOS ve Windows Phone için sunulmaktaydı. Ancak Rovio, popüler oyunu artık Windows Phone için geliştirmeyeceğini söyledi.

Bir müşterisine eposta yoluyla verdiği cevapta Rovio, Windows Phone için üzücü durumu şöyle doğruladı:

"Rovio oyunları artık Windows Phone için geliştirilmemektedir. Desteklenen ve güncellenen cihazlar sadece Android ve iOS cihazlarıdır. Bu durumun sebep olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Size yardım edebileceğimiz başka bir konu olursa, bizimle tekrar iletişime geçmekten çekinmeyin."

Windows Phone mağazasında bulunan Angry Birds Star Wars, Bad Piggies, Angry Birds Epic ve Angry Birds Go gibi oyunların bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği ise belli değil. Ancak yapılan bu açıklama, en son Angry Birds'ü oynamak isteyenlerin iOS veya Android'e geçmesinin gerekeceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

wp kullanan var mı ki? yakında ios 7 içinde veda ederler tabi etmedilerse :P

Wp8.1 için bu.Wp10 için böyle bir cehalete düşmezler.w10 bilgisayarlara tabletlere ve telefonlara hitap eden bir yer kullanıcı sayısı sürekli artıyor mağazasının.Korsan kullanımdan kurtulmak isteyen uygulamalar çözümü w10 mağazasına gelmekte bulacak..

Windowsun tekelciliğinden tüm yazılım şirketleri korkuyorum. Haklılarda

Microsoftun windows mobile'ı almaktaki amacı neydi gerçekten çözemedim, Nokia'dayken hiç olmazsa gelişim gösterme çabası vardı, şimdi silik bir hale geldi

Sen de yorum yaz

Turhost