Angry Birds'ü artık kimse oynamıyor

Bir zamanlar yüz milyonların oynadığı Angry Birds'ün son rakamları, acı gerçeği ortaya çıkardı...

  • Cem Şancı
Angry Birds efsanesi bitti!

Bir zamanların efsanevi mobil oyunu Angry Birds'ün yapımcı şirketinden yapılan açıklamalar, oyunun artık kimsenin umurunda olmadığını ortaya koyuyor.

Rovio'nun açıkladığı kar rakamları, şirketin 2014'te sadece 10 milyon dolar kar edebildiğini ortaya koyuyor. 2013'te bu rakam 40 milyon dolar. 2012'de ise 90 milyon dolardı. 

Rovio, 2014'te Angry Birds markasını ayakta tutabilmek için oyuncaklar, bebekler hatta film anlaşmaları da yaptı ancak bir zamanlar yüz milyonlarca kişinin oynadığı Angry Birds oyununu artık çok kimse umursamıyormuş gibi görünüyor. Firma, yeni vizyona girecek Angry Birds filminden de umutlu ama bir yandan da kimsenin filmi seyretmemesinden de çok korkuyorlar.

Öyle görünüyor ki, artık insanlar gece gündüz takıntılı şekilde şeker patlatmaktan, mancınıkla kuş fırlatarak domuz vurmaya vakit bulamıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

telefonlar güçlendikçe insanlar bu tarz basit oyunlarıda bırakıyor.

@22 Mar 2015 15:13 hiç de değil. hala en kaliteli ve popüler oyunlar 2d. 2d olmayanlar da 3 yıllık telefonlarda bile çalışanilen oyunlar. şahsen telefonda 3 boyutlu ve özellikle cod gibi veya moba tarzı oynanacağını düşünmüyorum kontroller çok kötü ve ekran çok küçük.

Dağın zirvesine ulaşmak isteyen dağcı yolunu kaybedince kendini başladığı yerde bulmuş !!!

Seker patlamanın da modası geçer yakında.

son cümleniz süperdi sayın chıp.:D

hep aynı şeyler sıktı artık. zaten angry birds orjinal bir oyun değildi önceden çeşitli versiyonları vardı ama birden bu tuttu. çabuk yükselen çabuk düşermiş.

uyuz oluyorum şu elinde telefonlarla salak salak oyun oynayanlara

@22 Mar 2015 17:59 Pişman olacağın sözler söyleme!!!!

Aslında ikisi de aynı halt. İkisi de yapılmadan yıllar önce dahi aynı oyunların farklı karakterlerile yapılmış belki de yüzlerce versiyonunu internette bulup oynayabildiğiniz oyunlardı.Belki de bundandır .Olay pazarlama dan ibaret.

ne olacaktı yani elbet sönecekti balonları, şeker mıncıklamak da bitiyor üstelik ondan da sıkıldı millet merak etmesinler, çok da üzülmesinler , paracıklarını iyi değerlendirsinler , hayırsız ,nursuzlar...

10 milyon 90 milyoın naptın arkadaş para nasılda gereksiyerlerde bukadar cok ya

Tüketim çılgınlığında insanoğlu...kendi sonunu getiriyor sadece ...güzel olan herşeyi bitiriyor...

Milyon dolarlarca gelir elde edildiği kısmını atlayarak - algılamaktan kaçınarak başladığı yere döndü, çabuk yükselen çabuk düşermiş, çok üzülmesinler nursuzlar gibi yorumlar yazmak nasıl bir kafadır çok merak ediyorum. Adamlar yüzyıllarca dinlenecek senfoni ortaya çıkartmak derdinde diye düşünüyorsunuz sanırım. Ticaret abi bu.. adamlar yaptı, sattı, parayı vurdu, yollarına devam edecekler :) güldürdünüz gece gece..

Şeker patlatma denilen oyun türü yıllardır vardır kimsenin umrunde değildi. Şekerli olunca millet ne meraklıymış şeker patlatmaya:) Angry Birds takıntıydı çoğu kişide çabuk tükettiler. Bir süre ara verip yeni form ile yeni fizik efektleri ile gelmek varken Paranın yüzü sıcak peşi sıra Angry Birds oyunları gelince insanlar sykıldı...

sıkıcı oldu zaten..araba yarışı hali iyiydi bunun

Candy Crash da eskisi kadar oynanmıyor artık. Rovio Agry Birds ü çok zorladı. Oynanması azaldıkça aynı oyunu değiştirip değiştirip sundu yeni oyunlara odaklanmadı. Film için de kesinlikle çok geç kalındı en popüler olduğu zamanlarda yapılmalıydı film.

ben bu oyunun sadece seslerini sevmiştim.

her zaman bir akım çıkar moda çıkar bazıları yeniliktir,bazıları belli sürelerle tekabül eder bazılarıda isim değiştirir,insanlara moda olan şeyler her zaman çekici gelir,insanlar çabuk tüketime yüz verip,popüler kültür altında ezildiği sürece mantıklı harcamalar,gelecek planları,gerçekleşmeyecek, her zaman bir esaret söz konusu olacaktır,insanların bakamayacak sayıda çocuk türettiği bu devirde ki çocuk yapmayı onun hayatını düşünmemeyi marifet sanan düşünmeden yoksun insanlar olduğu sürece her zaman ezileceklerdir

Vallahi biz gece gündüz Ferelden ve Orlais'i kurtarmaya çalışıyoruz (Bkz: Dragon Age Inquisition) Bioware'den şaşmıcan abi.

bir zamanlar flappy bird de böyleydi millet akın ederdi oynamak için ama sonra ne oldu ? onun da zamanı geçti...

Yeter ya bi oyundan dunyayi kazandilar zaten daha ne istiyolar

Darısı Candy Crush 'ın başına. :-)

@13:57 , flappy bird'i yapımcı en azından kendi çekmişti 1 ay sonra. aslında iyide yaptı. zira yine birçok oyun gibi modası geçecekti. modası varken herkes oyunun çılgınıyken oyunu marketlerden kaldırdı bölelikle oyun efsane oldu.

Efsane mi :O Mstar efsane ^^

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play