Anılarınıza Hayat Öpücüğü

İpuçları: Eski VHS video kasetlerinizi, plaklarınızı, dia filmlerinizi dijital ortama geçirin.

Sonuç: Bolca Zamana İhtiyacınız Olacak

Müzik, film veya fotoğraf... Analog anılarınızı dijitalleştirmek için bolca zamana ihtiyacınız olacak. Zamanın yanında, bazı harcamaları da göze almanız gerekecek.

Dönüştürme işlemi sonuç itibariyle oldukça zahmetlidir. Dia tarayıcı, USB kasetçalar gibi cihazlara ve bunlar için bolca zamana ihtiyacınız olacak. Bu işleme ne kadar boş vakit ayırabileceğinizi, ve arşivinizin kapsamını önceden belirlemenizi tavsiye ederiz. Kimi zaman onca zahmete girmek yerine kasetlerinizi CD olarak baştan satın almak daha kolay gelebilir.

Yeniden bulamayacağınız özel video ve fotoğraflarınız için ise zahmete katlanmanız gerekecek. Burada da, hangi video veya fotoğrafa gerçekten ihtiyacınız olduğunu, hangisini çevirmeye değmeyeceğini önceden belirlemeniz yararınıza olacaktır. Çocuklarınız veya torunlarınız eski tatil videoları ve fotoğraflarınıza büyük bir ilgi duyuyorlarsa kollarınızı sıvayın ve çalışmaya başlayın. Sonuçta bu işi yalnızca kendiniz için yapmayacaksınız.

İlker Düzgören

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Kameranızdaki filmleri , 200-250 ytl ye piyasa da bulabileceğiniz DVD Oynatıcı/Kaydedici türü bir cihazla rahatlıkla DVD medyaya çevirebilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir