Ankara'da Tim Cook rüzgarı!

Apple CEO'su Tim Cook Ankara'ya geldi, Abdullah Gül ile görüştü! İşte dev buluşmada yaşananlar...

Ankara'da Tim Cook rüzgarı!

Apple'ın CEO'su Tim Cook ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında yapılacağı açıklanan görüşme, dün gerçekleşti. Cook'u Çankaya Köşkü'nde konuk eden Gül, görüşme sırasında Siri'nin Türkçe'yi desteklemesi gerektiği çağrısında bulundu.

"FATİH projesi ve benzer projeleri, dolayısıyla Türkiye'yi önemsiyoruz" diyen Apple CEO'su, şirketin eğitime büyük önem verdiğinin altını çizdi. Bilindiği gibi Apple, geçtiğimiz günlerde, FATİH Projesi ihalesinden elenmişti. Cook'un görüşmede bu konu hakkında bilgi aldığı da söyleniyor.

Apple aksesuvarlarını Türkiye'de üretmek için ön çalışma yaptıklarını vurgulayan Tim Cook, bu konuda üniversitelerle yakın ilişki içersinde olduklarını söyledi. Bir de şikayeti vardı Cook'un... iPhone ve iPad gibi cihazların Türkiye'de lüks tüketim kapsamında bulunmasını eleştiren Apple CEO'su, benzer cihazların bu sınıftan çıkartılması gerektiğine vurgu yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Lüks tüketim olması sizin elinizde by ceo.

@05 Şub 2014 01:05 vergiyi koyanların elinde kardeşim.

@05 Şub 2014 01:05 vergi hiç alınmasa abd fiyatından en fazla 100? farkı olur (normalde 40-60? arası). Bu da nakliye falan masrafı

@05 Şub 2014 22:12 Of bilmeyen insanlar buraya yorum yapmasın!!

Az fiyatları ucuzlatın sayın Tim . Kendileri Dozde lüks olmayı tercih ediyor

@05 Şub 2014 03:38 Fiyatlar zaten ucuz. Ama yurt dışında ucuz bizdeki vergilerden ve paranın değersiz oluşundan dolayı pahalı

sistem türkçe bile değil =( tabi elenir adamlar dil desteği sağlamıyor ki.

@05 Şub 2014 08:45 türkçeye ne gerek var bu devirde ingilizce bilmeyen gidipte tablet falan almayacak zaten yok artık yıl 2014 hala türkçe arayan var

Yurt dışında insanların 100€ ya da 100$ anlaşmalı satın aidıkları cihazlar burada minimum 2100 tl

İos Sistem dili Turkce bir kere nasil degil? Ayrica 100dolara aliniyor anlasmali sekilde apple cihazlari. Turkiye'de vergi arti ac gozlu insanlarin kâr icin ustune koydugu para esittit 2500 lira.

@05 Şub 2014 09:59 siri diyor siri okuyamıyorsunuz bile iki satır yazıyı yaa

Adam süper ya, alıyor iPhone'u, baktı Siri'yi İngilizce, kullanamıyor, çağırıyor Tim Cook'u, gel abi şunun Türkçesini yap. Cumhurbaşkanı olmak varmış.

@05 Şub 2014 10:38 abdullah gül çok güzel ingilizce biliyor yalnız onu unutmuşsun.

Yahu Normalde bi iPhone fiyati 699 dolar iken kur ile cevirdigimizde en fazla 1600 ? ile piyasaya surulmesi gerekiyor.Fakat devlet buna vergi ustune vergi koyunca ne yapariz? ön yargili olmayin lutfen!!

Tim Cook'un Dedigi! Vergiyi Indirin TURKIYE'deki Tuketicilerle Bulusalim, insanlarinizi Artik Soymayi Birakin Olmustur?

Cebimize giren şeyin cebimizi boşalttığı bir çağdayız...

daha çok vergi koysunlartelefon çılgınlığımız batıracak bizi

Normalde bir iphone un (son model) Türkiye gelişi 1800 Apple Store da da yazıyo 1800+KDV diye. Hep vergiden dolayı çıkıyo. Ayrıca marketler de de eski modelleri adam akıllı garanti vermeyip 2500 e satıyo(bimeks)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost