Ankara saldırısı, interneti de vurdu!

Ankara'da yaşanan saldırının ardından, özellikle sosyal medyaya erişimde büyük sıkıntı yaşanıyor!

Ankara saldırısı, interneti de vurdu!

Ankara'da yaşanan terör saldırısının hemen ardından Facebook, Güvenlik Kontrolü ismini verdiği sistemi devreye soktu. Bu sistemde Ankara'da yaşayanlar, sayfalarında resimdeki uyarı ile karşılaşıyor ve bu sayede, sevdiklerine iyi olduklarını bildirebiliyor. Aynı sistem, daha önce Fransa'daki terör saldırısı sonrasında da devreye girmişti.

Öte yandan saldırı hakkında yayın yasağı getirilirken, internet bağlantısında ve özellikle de Facebook - Twitter gibi sosyal ağlara erişimde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Hatta bazı basın organları, Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği tarafından, Kızılay'daki patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle sosyal medyaya erişim yasağı getirdiği haberini geçiyor.

Tüm CHIP Online ailesi olarak hain saldırıyı kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

3G'de bir problem yok. Facebook ve Twitter'a uygulamalardan girilebiliniyor. Tekrar milletimizin başı sağolsun.

@orhan deniz bende almanyadayım şuan 3G sağlam sorun yok :D türkiyede olup kısıtlananlar düşünsün

00:29 nereye 3G'de problem yok arkadaşım? dünden beri sayfa bile zar zor açılıyor.

Bu ne adiliktir ya?Her gün geçtiğimiz yerlerde meclisin önünde genelkurmayın burnunun dibinde ve Ankara'nın tam göbeğinde ve de tren garında bir de tam polis merkezlerinin bulunduğu yerlerde nasıl bu kadar rahat bomba patlatabiliyolar?Bu nasıl koruma başkentin ortasında?Allah bunu bizlere yaşatan herkesin belasını versin.Ayrıca bu iş kuru kuru 'başımız sağolsun' diyerek de olmaz.Nalet olsun böyle güvenlik eksiğine!Allah tüm terörlerin de bin belasını versin o. çocukları!

Her bu tür olaydan sonra olan bir şey bu. Başımızdakiler için patlamanın olması değil, patlama ile ilgili sosyal medyada haberlerin yayılması sorun. O yüzden kısıtlıyorlar. Diğer sitelere girişte sıkıntı yokken yalnızca Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda sorun olması da bu yüzden. Ne TTNet ile ne de Vodafone ile girebildim.

Ülkeyi yönetenlerin derdi bu terör belası nasıl oldu da başımıza sarıldı değil, vatandaşın sesini nasıl keser de bir arada düşünmelerini engelleriz... Her millet hak ettiği şekilde yönetilir...

evet saldırıdan bir kaç saat sonra ne pc den nede telefondan facebook a girilmedi daha sonra düzeldi. ölenlerin mekanı cennet olsun yakınlarına Allah sabır versin benimde kuzenim patlamadan 10 dakika önce oradaymış eşini yolcu edip eve dönmüş patlama olmuş evi çok yakın kıl payı kurtulmuşlar. bunu yapan yaratıkları Allaha havale ediyorum.

eğer evinizde telekomun veya internet sağlayıcınızın verdiği modemi kullanıyorsanız hertürlü sitekapatılmasında anında etkileniyorsunuz. örnek olarak ttnet zyxel in vmg3312 modelinde bir modem verdi. Zyxel in sitesine girdiğinizde böyle bir modelin olmadığını farkediyorsunuz. Kesinlikle firmware falanda yok. Saçma sapan bir biçimde sadece firmwareini telekomun sitesinden indirebiliyorsunuz. Yani bunlar bizim ülkemize özel modifiye edilmiş cihazlar. O sayede herşeyi yapabilirler gözetlemekedahil

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost