Anniversary Update telefonlara dağıtılıyor!

Windows 10 Anniversary Update telefonlara da dağıtılmaya başlandı; işte güncellemede dikkat çekenler!

  • Zeynel A. Öztürk
Anniversary Update telefonlara dağıtılıyor!

Microsoft, yaklaşık iki hafta önce PC'ler için sunulan Anniversary Update'i Windows'lu telefonlara dağıtmaya başladı.

Yüzlerce küçük, ancak faydalı değişiklikle gelen güncelleme, küçük tasarım değişiklikleriyle birlikte Windows 10 Mobile'ın daha olgun görünmesini sağlıyor. İlk fark edilen değişiklikler arasında hızlı ayar ve uyarılar bölmesini daha kolay yönetebilme, uyarıların bulut üzerinden diğer Windows'lu cihazlarınız arasında eşitlenmesi var. Bir uygulamanın gösterebileceği maksimum uyarısını seçebilmek ise Android'de olmayan hoş bir özellik.

Windows 10 ve Windows 10 Mobile'ın kod tabanı ortak da olsa, masaüstündeki tüm işlevler telefona ulaşmıyor. Örneğin Edge web tarayıcısı masaüstünde eklentileri desteklerken mobil sürümde eklenti desteği henüz yok.

Anniversary Update'in kaldırdığı işlevler de var. Kids Corner ve tartışmalı Wi-Fi parola paylaşma işlevi, artık Windows 10 Mobile'da bulunmuyor. Bu arada Continuum artık Ethernet over USB'yi destekliyor. Anniversary Update ile Windows 10 Mobile'da yapılan değişikliklerin listesine bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

telefonun ana ekrandaki kutucukları dağıtıp bazı kısayolları sildi. Eski mesajların gelen numarası farklı numara olarak gözükmeye başladı. Kendi sistem uygulamalarından dahi atıyor. İlk aldığımda (Nokia Lumia 1520) 8'i 8.1 güncellemesi yaptığımda sisstem çok güzeldi. Androidde olmayan uygulamalar (Örnek Here drive) ile iyi havan oluyordu. Artık o uygulamalardan eser yok. Adam gibi Facebook uygulaması dahi çıkmadı. Sanki MS kendi ayağına sıkıyor...

@20 Ağustos 2016 01:57 Nokia gitti lumia bitti işiniz mikisofta kalınca hep böyle yarı yolda kalırsınız

@20 Ağustos 2016 01:57 chipte bile facebook uygulaması yayınlandı sen neden bahsediyorsun? Eşitleme ayarlarına iyi bak. Uygulama desen anlarım da eşitleme sıkıntısız çalışıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play