Annoymous fena coştu!

Ardı ardına yaptıkları ve asla sözde kalmayan tehditler, Anonymous'un geldiği noktayı ispatlıyor!

Anonymous'un bu seferki hedefi Home OFfice oldu
Site geçen Cumartesi günü hacklendi

Anonymous, yani günümüzde en çok korkulan ve korkutucu tehditler savuran hacker grubu... Birçok farklı hack olayında karşımıza çıkan Anonymous, bu sefer de basına "Daha çok online saldırı olacak." uyarısında bulundu.

Yaptığı 4 Nisan saldırısında açık bir şekilde; "Bundan sonra her Cumartesi günü İngiltere'nin hükümet siteslerine yapacağımız DDoS saldırına hazır olun." diyen hacker grubu, geçtiğimiz Cumartesi günü Home Office isimli siteye erişimi tamamen engellemişti. Hack'lenen site hakkında konuşan resmi makamlara göreyse site üzerinde herhangi önemli bir dosya kaybı yaşanmadı ve artık her şey normale geri döndü.

DDoS, yani rahatsız ederek sunucuyu devre dışı bırakmaya yarayan bu hack saldırısı, web sunucusu üzerine çok fazla istek gönderiyor ve bir noktadan sonra sunucu bütün bu isteklere cevap veremeyerek devre dışı kalıyor. Home Office sayfası saat 21:00 sularında erişilemez konuma gelmiş ve 05:00'e kadar da böyle kalmıştı. Yapılan bu protestonun suçluların geri iadesi için mi yoksa bir gözetim için mi yapıldığı henüz bilinmiyor.

Ardı ardına gelen mesaj ve tehditler bu kadar da değil... Haberimizin ikinci sayfasında...

Twitter mesajları kafa karıştırdı

Şimdi sırada Çin var

Twitter'da yazan bir mesaja göre bu protesto "Acımasız gözetim önerilerine" karşı yapıldı ama diğer taraftan farklı bir kaynak saldırının asıl sebebinin Birleşik Krallık'tan, Amerika'ya yapılan iade hakkında olduğuna değindi. Anonymous tarafından yazıldığı iddia edilen bir tweet ise şu şekilde basında yankı buldu; "İngiliz vatandaşlarını, elinizde herhangi bir delil olmadan yabancı ülkelere vermemelisiniz. Eğer İngiltere'de bir suç işlendiyse, bunun yargısı da İngiltere'de olmalıdır." Son olarak görülen tweet'lerde ise ondan fazla Downin Street web sitesinin aynı protesto için hedef alındığına da değinildi.

The Home Office tarafından yapılan açıklamaysa şu şekilde oldu: "The Home Office sayfası geçen gece bir protestonun hedefi olmuştu. Herkese açık bir site oluşundan dolayı herhangi önemli bir bilgi kaybı yaşanmadığı gibi olayların bir hack'lenmeyle alakası yoktur."

Anonymous 2010 yılında kurulan bir hacker grubu ve Home Office saldırısından önce de birçok kere adlarını duyurmayı başardılar. Bu haftanın başlarında Anonymous tarafından yapılan bir açıklamaya göre neredeyse 500 farklı Çin sitesi devre dışı bırakıldı. Ekibin kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruya göreyse Çin hükümetinin vatandaşları üzerinde uyguladığı sıkı kontrol yasası devam ettiği sürece bu saldırılar devam edecek.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

çoğu lamer bunların bi DDoS öğrenmişler bulduğu bilgisayardan uyguluyo işte. ama aradan çıkan sivri bikaç kişi yok değil.

ddos saldırısı yapmakla hacker olunuyosa...

mart sonu interneti göçerticeklerdi.. noldu.. rezil oldular

Tek yapabildikleri şey DDos saldırısı tebrikler :D

Anonymous, yani günümüzde en çok korkulan ve korkutucu tehditler savuran hacker

aman bilader microfsoft falan çok korkuyor zaten anonmyous microsoftu kapatın dese kapatacaklar yav gidin ya

Yaptıkları meşru değil ama onu geçtim. Çin ingiltere türkiye abd bitmez bu ülkeler. Hiç bir hükümette 2 saat siteye erişim olmadı diye aldığı karardan vazgeçmez. Bu hükümet olmanın devlet olmanın verdiği bir duruş. Bugün 2 hacker a boyun eğen devlet işleyemez hale gelir.

Pekiyi bu grup bunları bılmıyor mu emınım benden daha iyi biliyor amaçları nedir? Para kopartmak? İsim yapmak? Can sıkıntısı? Ego tatmini?

Bugun var yarın yoklar ama devletler daim...

DDos saldırısıyla dalga geçenlere sesleniyorum o kadar basitse sizde yapın görelim lütfen !!!

Kimse DDos saldırısının basit olduğunu yazmamış zaten bu tip saldırılar ekip işi oluyor bireysel yapmak zordur. Sonuçta bu saldırılar birkaç lamer özentisinin yaptığı şovdan öteye gidemez.

Bırakın bu işleri, sigortalı bi işe girin yanlış yoldasınız :D

Adamlar Çin konusunda saçmalamışlar.

" Çin hükümetinin vatandaşları üzerinde uyguladığı sıkı kontrol yasası devam ettiği sürece bu saldırılar devam edecek. "

Çin'in nüfusu bir buçuk milyarın üzerinde. Bu kadar kalabalık bir ülkede yasaların sıkı olması bence gereklidir diye düşünüyorum. Öyle bilgisayar başında oturulup bir şeyler yapılarak, devletlerin politikalarını değiştirmek sanıldığı kadar kolay değil. En iyi tepki ensede hissedilen sıcak nefestir!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir