Anonymous kontrol dışına mı çıkıyor?

Dev hacker grubu Anonymous'da işler kontrolden çıkıyor mu? İşte kafa karıştıran iddialar!

Anonymous eskisi gibi değil mi?

Peki bu serbestlik ne anlama geliyor? Yine iddialara göre Sabu'suz Anonymous, artık istediğini yapabiliyor, trojan'lar ve virüsler dağıtabiliyor, kürtaj kliniklerinin patronlarının isimlerini Anonymous adı altında sızdırabiliyor.

İnternette sıkılıkla dile getirilen fikir şu: Anonymous'un seçkin üyelerinin göz altında olması, grubun ilkelerini dağıtmış durumda; tüm üyeler kontrolsüz bir biçimde serbest hale gelmiş gibi görünüyor. Bunun anlamı ise, kısaca Anonymous'un tam istediği hale gelmiş olması. Ama bu serbestlik, şu an çok eleştiriliyor. Eleştiriler, herkesin kafasına göre hareket ettiği yönünde birleşiyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Tüm bunlar gerçekten yaşanıyor olabilir mi? Yoksa bu tip iddia ve haberlerin amacı, sadece Anonymous'u zayıflatmak olabilir mi? Yorumlarınızı paylaşın...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Eğer bir ideal ve fikre sahipseniz bu aşamaları gerçekleştirmek için bir de beyin gerekmelidir. Bir yerde iki patron olmaz mantığı uygulanmadığı sürece her kafadan bir ses çıkacak ve yanlışlar giderek artacaktır. Belki bu yakalanma olayı polisler ve hükümetler için bir başarı olabilir ama ne yazık ki bunun sonucu kaos olmaya başladı. Bazen doğru yapılan işler felaketlerin başlanmasına yol açabilir. Tıp ki ülkemizde kaçak telefonu engellemek için imei kaydı sisteminin gerçekten bir felaket olduğu gibi. Evet kaçağı önlemeye çalışıyor devletimiz ama binlerce telefonun imeisi şuan çin telefonlarında geziniyor ve böylece parasını ödeyipte cihaz alanların imei leri kapanıyor bu yüzden. İşte sorunları çözerken daha büyük bir sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sadece yaşanan bir örnekti. Gerekirse anlaşmalar yapılıp Sabu denen kişi ile doğru bir biçimde çalışılıp grubun kontrolunu tekrar ele alması istenilebilir. Böylece sapmalar en aza indirgenebilir...!

Ben şahsen bir hacker grubunun yaptığı bir işletim sistemini kullanmam, trojan vardır yoktur, bir hacker grubuna güvenecek değilim.

Biz anonymous olarak herzaman birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bizi kimse birbirimize düşüremez. Biz koyun değiliz ki çobana ihtiyaç duyalım.

Zaten olmaması gereken illegal bir oluşumu yorumlamaya ne gerek var. Her an herkese saldırı düzenliyebilecek durumda olduklarını ifade ederek ortalığa saldıkları sanal terör daha baştan insaların yorumlarını yumuşatmalarına neden olacaktır, o yüzden bu dağınık ve ne yapacağı belirsiz örgütü korkmadan yorumlayacak kişinin onlarla baş edebilecek niteliklere ve yöntemlere doğal olarak sahip olması gerekir. Yani bu evsafa sahip olmayanların yorumları, kem kümden öteye geçemez..

Kim kullanır ki, o işletim sistemini. İçine spyware ekleyip insanlara yedirirler ancak. O kadar güvenli işletim sistemi kalmışken bunu kullananlar 0.10% olur anca.

Aslında böyle bişey yapacagını sanmıyordum, hactivist grubunun birazda etik davranıslar yapması lazım,güven kazanması için.... ama nerdeeee :)

Bence bu tür haberlerin kaynağı Anonymous'a açılmış psikolojik savaşın açıldığını gösterir.
Önce konuya hakim olanların Anonymous'a olan sempatisini yok ederek insanların desteğini kesilmesi sağlanıyor. Bundan sonraki süreçte üyelerin ayrılması ve yeni üye taleplerinin azalması mümkün oluyor. Bunlar olurken Anonymous içinde karşıt görüş yaratıp bir iç savaş ile kendi kendini yok etmesi planlanıyor.
Güzel taktik.

Ziyaretçi yazmış:
Biz anonymous olarak herzaman birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bizi kimse birbirimize düşüremez. Biz koyun değiliz ki çobana ihtiyaç duyalım.
Bugün 11:45
________________________________________________________
Anonymous'un ilk icraatlarıyla birlikte sahte anonlarda yırtık dondan çıkar gibi çıktı. Örnek: Ziyaretçi 11:45

Bu işletim sisteminin aracı bütün anonları bir araya getirmek.Hala anlamadınız mı.Bütün güç bir yerde olacak.Zaten anonlar birbirlerini tanır.Herhangi bir ani saldırı yapmayı planlıyor olabilirler.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Anonymous eskisi gibi değil mi?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir