Anonymous'ta neler oluyor?

Büyük saldırılarla hep gündemde kalan dev hacker grubunda ters giden bir şeyler var...

Anonymous'ta neler oluyor?

Anonymous'un tecrübeli üyelerinden biri, grup içinde büyük bir bölünme yaşandığını söyledi.

Her ne kadar kamuoyu grubu son derece etkin çalışan ve tek amacı kapitalizme gol atmak olan bir oluşum gibi algılıyorsa da, William adıyla anılan hacker gerçeğin öyle olmadığını iddia etti.

Hacker'a göre grubun pek çok üyesinin politik gündem ile hiç ilgisi yok ve tek istedikleri "gırgırına" nette karmaşa yaratmak.

"SWATlama" (911'I arayarak masum insanların evine SWAT – Amerikan çevik kuvveti – ekipleri gönderme) meraklısı olan William, eski "kötü" günleri özlediğini söylüyor ve önüne gelenin gruba üye olabilmesini eleştiriyor.

"Eskiden insanlar bizim kindar bir nefret makinesi olduğumuzu düşünüyordu. Eskiden gıcıklık yapmanın tadını çıkarıyorduk. Şimdi insanlar bizim özgürlük savaşçısı olduğumuzu, duyarlı olduğumuzu düşünüyor."

Geçmişte grubun çok daha küçük ve düzenli bir yapıya sahip olduğunu söyleyen William, şöyle devam ediyor "[elemeden geçip] Kabul edilmen gerekiyordu. Şimdi herkes Anonymous'a katılabiliyor."

William son olarak şunları söylüyor: "Bence Anonymous dünyada pek bir şey değiştiremez".

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

palyacolar daha kirli çamasırlarını degiştiremiyolar dunyayı degiştirmek neylerine.suretlarındaki maske gibi amaclarınıda ozgurluk savascıları falan diye maskelemişler.Kapitalizme o kadar gol atmaya meraklılarsa kucuk cocukları bile para icin kullanmaktan kacınmayan porn sitelerine saldırsınlar.bu tur grupların amacı tek amacı gırgırına degil bilincli bir sekilde kargasa yaratmak ve kendilerine menfaat elde etmek gerisi hikaye.

Biz buna katılbiliriyiz Admin :D

yazık OYUN CAĞINI ELİDEN ALMIŞ ANNESİ.... :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir