Anonymous, Trump'ı "devirmeye" karar verdi!

Anonymous, son günlerin en çok tartışılan ismine savaş açtığını ilan etti!

  • Cenk Atlı
Anonymous, Trump'ı "devirmeye" karar verdi!

Genellikle devlet kurumlarına ait sitelere yönelik saldırılarıyla gündeme gelen hacktivist grup Anonymous, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir videoyla Donald Trump'a karşı topyekün bir savaş ilan ettiğini duyurdu. Daha önceki Anonymous videolarında da olduğu gibi yine bir Guy Fawkes maskesinin ardından konuşan sözcü, hack grubunun Trump'ın web sitelerini çökerteceğini ve bazı utanç verici bilgileri ifşa ederek onun başkanlık yarışında aldığı maddi yardımların önünü keseceğini açıkladı.

Anonymous, yeni hedefi olarak ABD'nin Cumhuriyetçi adayı Donald Trump'ı gösterdiği bu videosunda şu çarpıcı ifadelere yer verdi: "Trump'ın tutarsızlık ve nefret dolu kampanyası yalnızca ABD'yi şok etmekle kalmadı, korkunç eylemleri ve fikirleriyle bütün gezegenedi de sarstı."

Hacktivist grup düzenlediği bu kampanyasında #OpTrump hashtag'ini kullanacağını ve ilk olarak aşağıdaki siteler olmak üzere Trump'la ilgili birçok siteyi çökertmeye hazırlandığını belirtti:

    trumpchicago.com

    donaldjtrump.com

    trump.com

    trumphotelcollection.com

    donaldtrump2016online.com

    citizensfortrump.com

Buna göre ilk koordine saldırının 1 Nisan itibariyle trumpchicago.com'u hedef alacağı söyleniyor. Henüz doğrulanmamış olsa da, aralarında Trump'ın sosyal güvenlik numarasının da olduğu bilgiler ifşa edilmiş durumda. Diğer yandan, grup ayrıca Trump'ın sesli mesajlarını da hack'leyerek bazı yüz kızartıcı mesajları da sızdırmaya başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bunlar birilerinin oyuncagi ama yakinda cikar pislikleri, ozgurluk falan fasa fiso niye simdiye kadar katledilen suriyelilere, filistinlilere, myammarlilara ses cikarmadilar. Kim hedef gosteriyor bunlara bir ortaya ciksa ne mal olduklari anlasilir.

@16 Mart 2016 13:38 doğrusun arkadaş bunlar birierinin ma?asi yoksa bu kadar eylem yapıp da bulunamamalari imkansız bisey

çok geç kalınmış bir karar.. daha erken davranmalılardı trump'a karşı..

Anonimos olsan kaç yazarsın. Öyle bilgisayardan kolay yiyosa teke tek gel. Kafanda levyeyi yamultunca erkeklik nasıl oluyomuş görürsün (akşam akşam günaha girdik tövbe tövbe.)

ben trumpı destekliyorum. düşünsenize trump kazanırsa abd de iç savaş çıkar. böylede abd diğer ülkeleri karıştırmayı bırakıp oturup kendi iç meselelerini çözer.. yaşasın trump

@17 Mart 2016 10:54 Trump müslümanları patlatmaya başlayınca yaşasın dermisin acaba

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost