Anonymous'u bırak, ona bak!

LulzSec isimli hacker grubu, yaptıklarıyla Anonymous'u bile gölgede bırakıyor. İşte son marifetleri.

  • Zeynel A. Öztürk

Gündemden düşmeyen hacker grubu LulzSec, 62.000 kişinin e-posta adresini ve parolasını dışarıya sızdırdı. Bir dosya paylaşım sitesinde paylaşılan listede birçok farklı kullanıcı ve parola mevcut.

Sızan parolaların hepsinin 15 karakterden kısa olması ve küçük harflerden oluşması dikkat çekiyor. Söylenenlere göre birçok kullanıcın e-posta adresi, Twitter veya Facebook hesabına yasa dışı bir şekilde erişilmesi ardından hack'lenmiş. Hacker News'a göre ise çalınan detayların ana kaynağı 'Yazarlar için web sitesi' sloganına sahip web sitesi writerspace.com.

The Next Web ise hack'lenip hack'lenmediğinizi anlamaya yönelik bir araç tanıttı. Ancak bu tür üçüncü parti bir siteye e-posta adresinizi girmenin pek de güvenli olmayacağı düşünülebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

bunlar ünlü olmaya çalışıyorlar ancak başka bir şey yok

gidin kendinize bi iş bulun bre hackerlar, gereksiz oksijen tüketmeyin, faydanız olsun topluma, kımıl zararlısı gibisiniz.

Afedersin ama anonymus kolay unutulmaz hriflr PS3 kullanıcılarına bedava oyun yolladı ve ayrıca banada yolladı. Ben anonymus'u bırakkkmam

lulzsec her şeyde anonymousu geçebilir ama şu konuda geçemez: lulzsec özgürlüğümüzü engellemek ve başımızı belaya sokmak için; anonymous ise internet özgürlüğümüzü korumak için :D

Alacaksın eline odunu, sırtlarına sırtlarına ver Allah vereceksin.

LulzSec gerçekten site hackliyor anonymous lamerlar gibi ddos saldırısı yapıyor.

LulzSec gerçekten site hackliyor anonymous lamerlar gibi ddos saldırısı yapıyor.

-------------
dostum peki neden lulsec i anaonymous kadar destekleyen yok diye düşündün mü anonymous istese gerçekten hackleyemez mi kralını bile hackler ama bu onun prestijini düşürür her şey bu kadar basit değil bilmeden konuşmak kolay

Anonymous affetmez, lejyondurlar. Lamer tarzı DDos yaparlar onu da gönüllü botnetler sağlar :P

Bahsettiğiniz grup anonymous tarzı olmayan ve etik değerleri savunmayan bir oluşum.tüm korsanları tek isim altında toplarsanız milleti kendinize güldürürsünüz.Lamerlerin bedavadan hacer olduğu bukadar kolay bir dünya olsaydı bu korsanlık işi microsoft ve diğer güvenlik firmaları milyon dolar maaş vermezdi kendilerini bu akıl küpü beyinler ile saldırılara koruması için güvenlik elemanlarına.Cehalet kitap sayfası cevirmez sadece kapak resmi ile kendini makbul sanar.

Sen de yorum yaz