Anonymous'u destekleyenler faka bastı!

Anonymous'un "hack'leme aracını" indirenler, bakın başlarına nasıl bir dert almış olabilirler...

Anonymous'un aracını indirenler hack'lendi!

Hacker'lar, Anonymous hacker topluluğunun destekçilerini kandırarak Zeus botnet'ini yüklemelerini sağladılar. Zeus botnet'i, PC'lerden kullanıcı adları, parolalar, kredi kartı detayları gibi bilgileri çalabilen bir yazılım.

Hacker'lar, Symantec'e göre bu işi popüler bir DDoS (hizmeti engelleme) saldırısı aracınını değiştirerek yaptılar. Değiştirilen araç, kullanıcıları Zeus bot Trojan'a yönlendiriyordu. "Slowloris" adlı DDoS aracı, Anonymous tarafından ABD Adalet Bakanlığı'na, RIAA'ya ve MPAA'ya yapılan saldırılarda kullanılmıştı.

Symantec ise kim olduğu bilinmeyen hacker'ların PasteBin'de yayınlanan mesajı değiştirerek, bağlantıyı Slowloris'in trojan'lı sürümüne nasıl yönlerdirdiğini blog'unda anlattı. Symantec, bu bağlantının 550.000 takipçisi olan "YourAnonNews" adındaki Twitter hesabında yayınlandığını ve bunun bağlantının yayınladığı yerlerden sadece bir tanesi olduğunu söylüyor.

Symantec, Anonymous "hacktivism" hedeflerine olan saldırılara katılmanın sadece yasaları çiğnemediğini, bu sırada kullanıcının banka ve e-posta detaylarının da çalınabileceğini de söyleyerek kullanıcıları uyardı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bi hacker toplulugunun yaptıgı bi programı nasıl indirirler ki :D yani neye güvenipte indirdin. :D deep frezenemi arkadas.

zaten bu hackerlık sakıncalı iştir. :D ya sen çalarsın yada senin kini Çalarlar. dikkat etmek lazım...

DDos atak programı bulan indiriyor.
bu programları hackerlardan başka kim yaparki.
dünya üzerinde en büyük ddos atak programlarından birine sahipler,

Belki kendileride DDOS yapma heyeceni icin indirmisler Dos programini))

ne oldu ananamuz sevenler neredesınız :)
şoka mı girdiniz?

Ava giden avlanırmış :D

İnsan bile bile bu ne olduğu belirsiz adamlara kendini nasıl emanet eder anlamıyorum. Resmen göz göre göre kullandırıyorlar kendilerini. Bu devirde en yakınına bile zor güveniyorsun bu çapulcu takımına mı güveneceksin. Oraya buraya saldırmak için kendini kullandırınca başı göğe mi eriyor, çok mu marifet yaptıklarını zannediyorlar...

Arkadaşlar anonymous high orbit ion cannon (HOIC) ve anonymous low orbit ion cannon (LOIC) sakın ama sakın ama sakın yüklemeyin !!!

ayyıldız var yakala ................................................

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir